Plastikos chirurgai dažnai nekreipia dėmesio į psichikos ligų simptomus

Plastikos chirurgai dažnai nekreipia dėmesio į psichikos ligų simptomus

Mokslininkai teigia, kad 1 iš 10 asmenų, besikreipiančių į chirurgus dėl veido plastinės operacijos, serga psichikos liga ir neadekvačiai vertina savo išvaizdą, tačiau plastikos chirurgai dažnai nekreipia dėmesio į psichikos ligos simptomus.
Kūno dismorfinis sutrikimas yra psichikos liga, kartais laikoma vienu obscesinio kompulsinio sindromo tipų. Šiaip patologijai būdinga tai, kad žmogus įžvelgia kūno defektus, nors realaus pagrindo tam nėra, ir imasi visų įmanomų būdų jiems pašalinti. Neretai tokie žmonės kreipiasi į plastikos chirurgus, norėdami pakoreguoti išvaizdą, tačiau, atlikus vieną ar kelias operacijas, tokių asmenų savijauta nepagerėja – jie randa vis naujų koreguotinų kūno vietų.
Mokslininkų komanda iš Džono Hopkinso medicinos universiteto Baltimorėje (Jungtinės Amerikos Valstijos), suburta med. m. dr. Lizos Earnest Ishii, nusprendė paanalizuoti, kaip dažnai plastikos chirurgai pastebi pacientų psichikos ligų simptomus – būtent kūno dismorfinį sutrikimą (KDS).
Mokslininkai apklausė daugiau nei 600 asmenų, kurie kreipėsi į veido plastikos chirurgus konsultacijos ir / ar atliko tam tikrą veido plastinę operaciją. Taip pat buvo išanalizuoti visi plastikos chirurgų surinkti duomenys medicininiuose dokumentuose. Tyrimo rezultatai iš tikrųjų suglumino – nustatyta, kad apie ¾ asmenų, sergančių KDS, kreipiasi į plastikos chirurgus norėdami pakoreguoti savo išvaizdą, tačiau tik apie 4 proc. plastikos chirurgų pastebi šios psichikos ligos simptomus ir požymius.
Tyrėjai teigia, kad KDS gydymo būdas nėra plastikos chirurgija. Tokie pacientai turėtų gauti adekvačią psichiatrinę pagalbą. Taigi, remiantis šio tyrimo duomenimis, galima daryti išvadą, kad apie tam tikrus psichikos sutrikimus turėtų gerai žinoti ir kitų specialybių gydytojai, pavyzdžiui, chirurgai.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=201097

Komentarai išjungti.