Vienas iš trijų suaugusiųjų klaidingai išgirsta astmos diagnozę

Vienas iš trijų suaugusiųjų klaidingai išgirsta astmos diagnozę

Mokslininkai teigia, kad daugybė suaugusiųjų pasaulyje išgirsta astmos diagnozę, nors iš tikrųjų šia liga neserga.
Mokslininkų komanda iš Otavos ligoninės (Kanada), vadovaujama med. m. dr. S. Aaron, nusprendė išsiaiškinti, ar tikrai visais atvejais astmos diagnozė nustatoma teisingai.
Tyrėjai atrinko apie 700 suaugusių asmenų, kuriems per pastaruosius 7 metus buvo diagnozuota astma. Išanalizuota visų tiriamųjų medicininė dokumentacija ir atlikti keli tyrimai kvėpavimo sistemos funkcinei / anatominei būklei įvertinti. Po išsamaus ištyrimo astmos diagnozė buvo paneigta apie trečdaliui tiriamųjų. Paaiškėjo, kad anksčiau nebuvo atlikta jokių tyrimų, padedančių objektyviai pagrįsti astmos diagnozę. Iš asmenų, kuriems klaidingai buvo diagnozuota astma, 30 proc. neturėjo jokios kvėpavimo takų patologijos, dar apie 30 proc. atvejų astma buvo supainiota su alergijos ir gastroezofaginio refliukso sukeltais simptomais. Likusi dalis tiriamųjų, kuriems klaidingai nustatyta astmos diagnozė, iš tikrųjų sirgo tokiomis sunkiomis ligomis, tokiomis kaip širdies nepakankamumas, onkologinės ligos, kitos lėtinės plaučių ligos.
Remdamiesi šio tyrimo rezultatais, mokslininkai teigia, kad visais atvejais reikėtų kiek galima tiksliau nustatyti diagnozę, pasitelkti visus tyrimus, galinčius padėti objektyviai įvertinti paciento išsakomus simptomus ir matomus ligos požymius.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=201017

Komentarai išjungti.