Alkoholis ir greitai veikiantys antidepresantai pasižymi panašiu poveikiu galvos smegenims

Alkoholis ir greitai veikiantys antidepresantai pasižymi panašiu poveikiu galvos smegenims

Po sunkios darbo dienos taurė ar dvi stipresnio alkoholinio gėrimo gali padėti atsipalaiduoti, pagerinti nuotaiką. Neseniai atliktame tyrime mokslininkai nustatė, kad alkoholis pasižymi panašiu poveikiu galvos smegenims kaip ir kai kurių rūšių antidepresantai.
Mokslininkų komanda iš Jungtinių Amerikos Valstijų atliko tyrimą su laboratorinėmis pelėmis. Yra nustatyta, kad N-metil-D-aspartato (NMDA) receptorių antagonistai, tokie kaip ketaminas, gali palengvinti depresijos simptomus nuo 2 val. iki 2 savaičių. Ankstesniuose tyrimuose įrodyta, kad alkoholis taip pat pasižymi NMDA blokuojančiomis savybėmis. Taigi galbūt jis turi ir antidepresantams būdingą poveikį? Tyrimui atrinktos genetiškai modifikuotos pelės, turinčios depresijos simptomų. Daliai pelių buvo injekuojama viena alkoholio injekcija, pakankama sukelti intoksikaciją, daliai – greitai veikiantis antidepresantas. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad alkoholis sumažino depresijos simptomus taip pat greitai kaip ir antidepresantai. Depresiją mažinantis alkoholio poveikis truko ilgiau nei 24 val.
Tyrėjai teigia, kad šio tyrimo rezultatai jokiu būdu neskatina alkoholio vartoti siekiant sumažinti depresijos simptomus. Tačiau tai rodo, kad, dar kartą išanalizavus jau žinomų ligų patogenezę, galima rasti naujų ir įdomių dalykų. Galbūt šio tyrimo rezultatai paskatins paieškoti kitų NMDA receptorius veikiančių ir mažiau žalingų medžiagų.
Komentarai išjungti.