Sportuojant išsiskiriantis hormonas degina riebalus

Sportuojant išsiskiriantis hormonas degina riebalus

Jei jums trūksta motyvacijos užsiimti fizine veikla, paklausykite Floridos universiteto mokslininkų patarimų. Nustatyta, kad sportuojant organizme išsiskiria tam tikras hormonas, padedantis organizmui greičiau deginti riebalus, slopinti riebalų susidarymą ir išlikti lieknesniems.
Harvardo medicinos universiteto mokslininkų komanda 2012 metais atrado hormoną ir pavadino jį irisinu. Šis natūralus hormonas buvo išgautas iš raumenų ląstelių būtent fizinio aktyvumo metu. 2012 metais publikuotame straipsnyje irisiną atradę mokslininkai teigė, kad šis hormonas mažina cukrinio diabeto, nutukimo ir vėžio riziką.
Dar kartą įvertinti irisino savybes nusprendė mokslininkų komanda iš Floridos medicinos universiteto (Jungtinės Amerikos Valstijos), vadovaujama med. m. dr. Li-Jun Yang. Mokslininkai nustatė, kad irisino sintezė suaktyvėja dirbant širdies ir kitiems organizmo raumenims. Irisinas aktyvina tam tikrus genus ir baltymus, svarbius verčiant baltąsias riebalines ląsteles rudosiomis. Veikiant irisinui, būtent dėl padidėjusios energijos apykaitos rudosiose riebalinėse ląstelėse sustiprėja riebalų utilizacija. Sportuojant ar užsiimant kita aktyvia fizine veikla suaktyvėjusi irisino gamyba gali padėti net 20–60 proc. sumažinti riebalinių ląstelių formavimąsi.
Mokslininkų teigimu, jau ankstesniuose tyrimuose įrodyta, kad riebalinis audinys nėra tik papildomi kilogramai, tai ir metaboliškai aktyvus organas, susijęs su cukrinio diabeto, onkologinių ligų rizika. Taigi irisinas, mažindamas riebalinio audinio ląstelių kiekį, gali sumažinti ir cukrinio diabeto bei onkologinių ligų išsivystymo riziką.
Komentarai išjungti.