Bloga miego kokybė – prastas seksualinis gyvenimas

Bloga miego kokybė – prastas seksualinis gyvenimas

Daugybė moterų perimenopauziniu periodu skundžiasi įvairiais miego sutrikimais. Neseniai atliktame tyrime nustatyta, kad miego sutrikimų turinčios moterys kur kas dažniau skundžiasi ir nelabai kokybišku seksualiniu gyvenimu.

Moterys perimenopauziniu periodu dažnai skundžiasi įvairiais miego sutrikimais: joms sunku užmigti, dažnai naktimis pabunda ir sunkiai vėl užmiega, labai anksti ryte atsikelia ir nebegali užmigti. Dauguma šių miego pokyčių galima paaiškinti hormoniniu disbalansu, termoreguliacijos sutrikimais, pakitusiu cirkadiniu dienos ritmu, elgsenos, gyvenimo būdo pasikeitimu. Vis dėlto tai nereiškia, kad miego sutrikimus reikėtų ignoruoti ir nesiimti priemonių jiems gydyti. Daugelio tyrimų duomenimis, miego sutrikimai gali didinti hipertenzijos, koronarinės širdies ligos, 2 tipo cukrinio diabeto, nutukimo išsivystymo riziką. Neseniai atliktame tyrime mokslininkai nustatė, kad prastai miegančios moterys rečiau yra patenkintos seksualiniu gyvenimu ir patiria seksualinį pasitenkinimą.

Į Šiaurės Amerikos Menopauzės asociacijos mokslininkų komandos atliktą tyrimą buvo įtraukta daugiau nei 93 tūkst. moterų, kurių amžius buvo nuo 50 iki 79 metų. Pasitelkę specialiai parengtas apklausas, tyrėjai surinko informaciją apie miego trukmę ir seksualinį pasitenkinimą. Trumpesnis nei 7–8 val. nakties miegas buvo laikomas nepakankamu. Rezultatai atskleidė, kad 56 proc. moterų buvo labai patenkintos savo seksualiniu gyvenimu, 52 proc. teigė pastaruoju metu gyvenančios aktyvų seksualinį gyvenimą. Nemigos paplitimas buvo 31 proc. Detaliau paanalizavus gautus rezultatus, nustatyta, kad mažiau nei 7–8 val./p. miegančios moterys buvo mažiau seksualiai aktyvios ir mažiau patenkintos seksualiniu gyvenimu, palyginti su ilgiau miegančiomis moterimis.

Tyrėjai teigia, kad tokie rezultatai nestebina. Jau anksčiau atliktuose tyrimuose nustatyta, kad nemiga yra susijusi su didesne depresijos, lėtinių ligų paūmėjimo, blogesnės gyvenimo kokybės rizika.

Parengta pagal http://www.medicalnewstoday.com/articles/315587.php

Komentarai išjungti.