Nemiga didina astmos riziką

Nemiga didina astmos riziką

Astma serga daugybė įvairaus amžiaus žmonių pasaulyje. Besigilindami į šios ligos patofiziologiją, mokslininkai nustatė, kad nemiga yra vienas iš astmos rizikos veiksnių.

Amerikos alergijos, astmos ir imunologijos akademijos duomenimis, astma serga 1 iš 10 vaikų ir 1 iš 12 suaugusiųjų. Tai lėtinė plaučių liga, siejama su nutukimu, aplinkos užterštumu. Kiti žinomi astmos rizikos veiksniai yra rūkymas, alerginės ligos, virusinės infekcijos, šeiminė anamnezė, kontaktas su tam tikromis dulkėmis ir chemikalais. Neseniai atliktuose tyrimuose nustatyta, kad su astma gali būti susijusios tam tikros psichikos ligos. Pastebėta, kad astma dažniau pirmą kartą pasireiškia arba paūmėja esant depresijai ir nerimui.

Neseniai mokslininkų komanda iš Norvegijos, vadovaujama med. m. dr. Linn Beate Strand, atliko tyrimą, kuriame dar kartą analizuota astmos patofiziologija. Į tyrimą buvo įtraukta daugiau nei 20–65 metų 17 tūkst. Tiriamųjų. Surinkti duomenys apie miego sutrikimus ir naujai diagnozuotų astmos atvejų skaičių. Vidutinė tiriamųjų stebėjimo trukmė buvo 11 metų. Nemiga buvo laikoma tokia būklė, kai asmuo negali užmigti, užmigęs greitai ar kartotinai pabunda, po nakties miego jaučiasi neišsimiegojęs ir nepailsėjęs. Astmos diagnozė buvo patvirtinama spirometriniu tyrimu.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad dažnai prastai miegantys tiriamieji turėjo 65 proc. didesnę astmos išsivystymo riziką, nuolat nemigos varginami asmenys – net 108 proc. didesnę astmos išsivystymo riziką, palyginti su bendrąja populiacija. Gydant nemigą įvairiomis priemonėmis, astmos išsivystymo rizika artėdavo prie bendrosios populiacijos rizikos.

Tyrėjai teigia, kad astma gana pavojinga ir sunkias komplikacijas sukelianti liga, dėl šios priežasties tikslinga atlikti profilaktines patikras nemigos varginamiems žmonėms.

Parengta pagal http://www.medicalnewstoday.com/articles/315616.php

Komentarai išjungti.