Nereguliarus maitinimasis ir per trumpa miego trukmė gali būti susijusi su vaikų antsvoriu

Nereguliarus maitinimasis ir per trumpa miego trukmė gali būti susijusi su vaikų antsvoriu

Kiekvienais metais vis didesniam skaičiui vaikų yra nustatomas antsvoris arba nutukimas. Šios patologijos priežasčių gali būti labai įvairių. Neseniai atliktame tyrime nustatyta, kad antsvoris ir nutukimas dažniau diagnozuojamas tiems vaikams, kurie nevalgo pusryčių, per mažai miega ir kurių motinos rūkė nėštumo metu.

Nutukimas ir antsvoris neigiamai veikia tiek vaikų, tiek suaugusiųjų sveikatą. Tyrimų duomenimis per didelį kūno svorį turintys vaikai dažniau patiria mokymosi sunkumų, tiek vaikystėje, tiek suaugus jiems dažniau diagnozuojamas 2 tipo cukrinis diabetas, priklausomybės rūkalams bei alkoholiui, kardiovaskulinės sistemos ligos.

Mokslininkų komanda iš Didžiosios Britanijos neseniai atliktame tyrime analizavo galimas vaikų antsvorio ir nutukimo priežastis. Buvo atrinkta 19 244 vaikai, gimę nuo 2000 iki 2002 metų. 3, 5, 7 ir 11 metų visi tiriamieji buvo sveriami, apskaičiuojamas jų kūno masės indeksas (KMI). Taip pat surinkti duomenys apie motinų mitybą, žalingus įpročius nėštumo metu, pačių tyrimo dalyvių mitybos ypatumus, miego režimą.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad dienos rutinos nesilaikymas, nereguliarus ir per trumpas miegas, pusryčių atsisakymas yra susijęs su vaikų antsvoriu ir nutukimu. Taip pat pastebėta, kad dažniau nutukimas ir antsvoris buvo diagnozuojamas vaikams, kurių motinos rūkė nėštumo metu.

Tyrėjų nuomone, nutukimo ir antsvorio žala yra tikrai neabejojama. Šiame tyrime nustatyti visi per didelės kūno masės rizikos veiksniai gali būti gana lengvai modifikuojami. Tiesiog reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ką įrodo naujausi tyrimai, ir daugiau dėmesio skirti visuomenės švietimui.

Parengta pagal University College London. Skipping breakfast and not enough sleep can make children overweight. http://www.medicalnewstoday.com/releases/314105.php

Komentarai išjungti.