Vyresnėms moterims laikytis baltymų dietos nerekomenduojama

Vyresnėms moterims laikytis baltymų dietos nerekomenduojama

Pastaruoju metu spaudoje pasirodė nemažai publikacijų apie baltymų dietos naudą. Manoma, kad didelis kiekis baltymų maiste suaktyvina medžiagų apykaitą, padeda sumažinti kūno svorį. Kiek kitokių duomenų gauta neseniai atliktame tyrime. Mokslininkai pastebėjo, kad didelis baltymų kiekis maiste gali būti pavojingas vyresnio amžiaus moterims – padidėja širdies nepakankamumo rizika (ypač tais atvejais, kai dauguma baltymų gaunama su mėsa).

Mokslininkų komanda iš Brauno universitetinės memorialinės ligoninės Rodailende (Jungtinės Amerikos Valstijos), vadovaujama med. m. dr. Mohamedo Firo Barbouro, nusprendė išanalizuoti dietos ir širdies nepakankamumo ryšį. Į tyrimą buvo įtrauktos 50–79 metų 103 878 moterys. Visoms moterims nustatyta menopauzė. Tiriamosioms buvo pateiktas klausimynas apie mitybos įpročius, dažniausiai vartojamus maisto produktus. Remdamiesi klausimynu, mokslininkai įvertino, kiek per dieną tyrimo dalyvės suvartojo baltymų. Kadangi klausimynai buvo subjektyvūs ir ne visai tikslūs, visoms tiriamosioms buvo paimti šlapimo ėminiai ir įvertintas suvartojamų baltymų kiekį atspindintis žymuo (azoto kiekis). 1993–2005 metais buvo registruojami visi tyrimo dalyvėms nustatyti širdies nepakankamumo atvejai. Iš viso ši kardiovaskulinė patologija diagnozuota 1 711 moterų.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad širdies nepakankamumas išsivystė kur kas dažniau toms moterims, kurios per parą suvartodavo didelį kiekį baltymų, ypač gyvulinės kilmės. Rezultatai išliko nepakitę ir įvertinus tokių veiksnių, kaip amžius, rasė, išsilavinimas, kraujospūdis, gretutinės ligos, anemija, prieširdžių virpėjimas, įtaką rezultatams.

Parengta pagal Whiteman, Honor. High-protein diet may raise heart failure risk for older women. http://www.medicalnewstoday.com/articles/314099.php

Komentarai išjungti.