Ar migreną gali sukelti burnoje esančios bakterijos?

Ar migreną gali sukelti burnoje esančios bakterijos?

Žurnale mSystems neseniai pristatytas tyrimas iš tiesų intriguoja. Mokslininkai nustatė, kad migrena kur kas dažniau serga asmenys, kurių burnos ertmėje randama tam tikros rūšies bakterija.

Migrena yra labai paplitusi neurologinė liga, pasireiškianti stipriais galvos skausmais, sukelianti negalią ir pabloginanti gyvenimo kokybę. Nors vien Jungtinėse Amerikos Valstijose šia liga serga apie 38 mln. suaugusiųjų, atliekama daug įvairių tyrimų, tikslios migreną sukeliančios priežastys iki šiol nėra labai aiškios. Manoma, kad skausmas gali kilti dėl patologinių sąveikų tarp galvos kamieninių smegenų ir trišakio nervo, dėl tam tikrų neuromediatorių (pvz., serotonino) gamybos ir poveikio sutrikimų. Pastebėta, kad migrenos priepuolius gali išprovokuoti hormoniniai pokyčiai organizme, fizinis aktyvumas, klimato pasikeitimas, stresas, tam tikri maisto produktai (šokoladas, perdirbti mėsos produktai, žalios lapinės daržovės, vynas). Jeigu atidžiau pasižiūrėtume į migrenos priepuolius provokuojančius maisto produktus, visus juos sieja santykinai didelis nitratų kiekis.

Mokslininkų komanda iš Kalifornijos San Diego universiteto (Jungtinės Amerikos Valstijos) nusprendė išsiaiškinti, ar yra ryšys tarp nitratų ir migrenos priepuolių. Visus nitratus, randamus minėtuose maisto produktuose, burnoje esančios bakterijos paverčia nitritais. Patekę į organizmą nitritai verčiami azoto oksidu. Yra žinoma, kad ši medžiaga plečia kraujagysles, mažina kraujospūdį, gerina kraujotaką. Pastebėta, kad skiriant nitratų preparatus per os net 4 iš 5 pacientų skundžiasi galvos skausmais. Manoma, kad taip yra dėl to, kad išsipllėtus kraujagyslėms, kiek mažiau kraujo patenka į galvos smegenis.

Minėta mokslininkų komanda paėmė sveikų asmenų 172 burnos mikrofloros ir 1996 išmatų bakteriologinius ėminius. Visiems tyrimo dalyviams pateikti specifiniai klausimynai, išsiaiškinti apie migrenos tipo galvos skausmų atvejus. Nustatyta, kad migrenos varginamų asmenų virškinimo trakto mikroflora skyrėsi nuo tokių priepuolių niekada nepatyrusių asmenų mikrofloros. Migrena sergančiųjų asmenų virškinimo trakte rastos bakterijos turėjo didesnį gebėjimą dalyvauti nitratų, nitritų ir azoto oksido metabolizme. Vadinasi, į tokių žmonių kraujotaką azoto turinčių medžiagų patekdavo daugiau.

Tyrėjų nuomone, šie rezultatai yra labai svarbūs. Atlikus daugiau tyrimų, galbūt į migrenos gydymo schemą įeis ir tam tikri antibakteriniai ar gerųjų bakterijų preparatai.

Komentarai išjungti.