Gydant policistinių kiaušidžių sindromą, naudingi maisto papildai su raudonojo vyno ekstraktu

Gydant policistinių kiaušidžių sindromą, naudingi maisto papildai su raudonojo vyno ekstraktu

Policistinių kiaušidžių sindromas yra dažniausia endokrininė liga. Manoma, kad šiuo sindromu serga apie 5–10 proc. vaisingo amžiaus moterų. Tyrimu nustatyta, kad resveratrolis – natūrali medžiaga, randama raudonajame vyne ir vynuogėse, gali padėti koreguoti policistinių kiaušidžių sindromo atveju nustatomą hormonų disbalansą moters organizme.

Kliniškai policistinių kiaušidžių sindromas pasireiškia nereguliariomis mėnesinėmis, vaisingumo problemomis, specifiniu bėrimu veide ir kūne, kiek padidėjusiu plaukuotumu. Neretai pilicistinių kiaušidžių sindromas yra susijęs su cukriniu diabetu ar kitais gliukozės apykaitos sutrikimais. Pagrindiniai nustatomi pakitimai yra padidėjęs androgenų kiekis organizme ir dauginės cistos kiaušidėse. Tiksli policistinių kiaušidžių sindromo etiologija nėra aiški. Žinoma, kad simptomų išsivystymui įtakos turi padidėjęs testosterono, kitų vyriškųjų hormonų ir insulino kiekis.

Resveratrolis yra antioksidantas, kurio gausu raudonajame vyne, vynuogėse, žemuogėse, žemės riešutuose. Tyrimu nustatyta, kad ši medžiaga gali padėti gydant policistinių kiaušidžių sindromą.

Mokslininkų komanda iš Poznanės universiteto (Lenkija) atliko atsitiktinių imčių, dvigubai aklą, placebu kontroliuojamą klinikinį tyrimą. Jame dalyvavo 30 moterų, sergančių policistinių kiaušidžių sindromu. Daliai jų kasdien buvo duodama raudonojo vyno maisto papildų, turinčių 1 500 mg resveratrolio, arba placebo. Hormoniniai kraujo tyrimai buvo atliekami tyrimo pradžioje ir praėjus 3 mėnesiams nuo gydymo pradžios. Visoms moterims tyrimo pradžioje ir praėjus 3 mėnesiams buvo atliekami gliukozės tolerancijos testai. Rezultatai atskleidė, kad resveratrolį vartojusių moterų grupėje testosterono koncentracija kraujyje sumažėjo 23,1 proc., o placebo grupėje padidėjo 2,9 proc., dihidroepiandrosterono koncentracija sumažėjo 22,2 proc. resveratrolio grupėje ir padidėjo 10,5 proc. placebo grupėje. Tyrimo rezultatai taip pat parodė, kad resveratrolis ne tik sumažino androgenų kiekį kraujyje, bet ir 2 tipo cukrinio diabeto išsivystymo riziką. Nustatyta, kad minėtą papildą vartojusių moterų grupėje insulino koncentracija kraujyje nevalgius sumažėjo 31,8 proc.

Mokslininkų teigimu, resveratrolis gali padėti koreguoti hormoninius pakitimus policistinių kiaušidžių sindromu sergančioms moterims.

Parengta pagal http://www.medicalnewstoday.com/articles/313555.php

Komentarai išjungti.