Depresijai gydyti gali būti skiriami vaistai nuo uždegimo

Depresijai gydyti gali būti skiriami vaistai nuo uždegimo

Mokslininkai pateikė naujų duomenų, įrodančių, kad imuninė sistema turi didelę įtaką psichinei sveikatai. Pastebėta, kad vaistai, slopinantys uždegimą, gali būti veiksmingi gydant depresijos simptomus.

Uždegimas yra imuninės sistemos atsakas į uždegimą ar infekciją. Kartais imuninė sistema kaip į svetimus patogenus pradeda reaguoti į nuosavo organizmo audinius ir organus. Tai sukelia vadinamąsias autoimunines ligas – Crohno ligą, reumatoidinį artritą, psoriazę ir t. t. Neseniai atlikti tyrimai atskleidė, kad autoimuniniai procesai gali turėti įtakos ir psichinei sveikatai.

Med. m. dr. Khandaker ir kolegų atliktoje metaanalizėje nustatyta, kad vaistai nuo uždegimo gali sumažinti depresijos simptomus. Tyrėjai peržvelgė daugiau nei 20 didelės apimties klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo daugiau nei 5 tūkst. suaugusiųjų, sergančių įvairiomis autoimuninėmis ligomis. Peržiūrint minėtų tyrimų metu surinktą medžiagą, ieškota informacijos apie kitus papildomus vaistų nuo uždegimo simptomus. Reikėtų paminėti, kad šių tyrimų metu, be nesteroidinių ir steroidinių vaistų nuo uždegimo, autoimuniniams procesams slopinti buvo skiriami ir anticitokininiai vaistai. Metaanalizės rezultatai atskleidė, kad įvairius vaistus nuo uždegimo, o ypač anticitokininius preparatus, vartojusių pacientų grupėje sumažėjo depresijos simptomai.

Tyrėjai teigia, kad negalima atmesti tikimybės, jog depresijos patogenezėje svarbų vaidmenį atlieka ir imuniniai ir uždegiminiai procesai. Tikėtina, kad atlikus daugiau išsamesnių tyrimų, imuninį ir uždegiminį atsaką veikiantys preparatai bus skiriami depresijos simptomams malšinti.

Parengta pagal Whiteman, Honor. Depression could be treated with anti-inflammatory drugs.. http://www.medicalnewstoday.com/articles/313551.php

Komentarai išjungti.