Du ar daugiau gaiviųjų gėrimų per dieną perpus padidina cukrinio diabeto išsivystymo riziką

Du ar daugiau gaiviųjų gėrimų per dieną perpus padidina cukrinio diabeto išsivystymo riziką

Neseniai atliktame tyrime mokslininkai nustatė, kad cukrinio diabeto (CD) rizika perpus padidėja asmenims, kurie per dieną išgeria daugiau nei 2 porcijas gaiviųjų gėrimų, nepriklausomai nuo to, ar jie saldinti cukrumi ar dirbtiniais saldikliais.

Vien Jungtinėse Amerikos Valstijose CD serga apie 29,1 mln., t. y. apie 9,3 proc. populiacijos. 90–95 proc. atvejų sudaro sergantieji 2 tipo CD. Šis CD tipas išsivysto tuomet, kai organizmas nebesugeba efektyviai panaudoti insulino, vystosi rezistencija insulinui, didėja gliukozės kiekis kraujyje, trinka kitos medžiagų apykaitos grandys. 1 tipo CD sudaro apie 5–10 proc. diabeto atvejų. Manoma, kad liga išsivysto dėl autoimuninių procesų, kai organizmo imuninė sistema kaip svetimą atpažįsta kasos beta ląsteles, jas veikia ir sutrikdo insulino gamybą. LADA – tai 1 tipo CD subtipas, pasižymintis lėta eiga ir kliniškai pasireiškiantis apie 30–50 gyvenimo metus.

Mokslininkų komanda iš Karolinskos instituto (Švedija), vadovaujama med. m. dr. Džozefinos Edwall Lofvenborg, nusprendė detaliau paanalizuoti CD rizikos veiksnius. Į tyrimą įtraukti 2 874 suaugusieji, iš kurių 1 136 sirgo 2 tipo CD, 357 – LADA, 1 137 neturėjo jokių gliukozės apykaitos sutrikimų. Tyrėjai išanalizavo detalių apklausų duomenis, surinktus prie metus iki CD diagnozės. Taip pat surinkta informacija apie tyrimo dalyvių insulino rezistencijos lygį, beta ląstelių funkciją, autoimuninį atsaką. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad asmenys, kurie kasdien suvartodavo daugiau nei 2 porcijas po 200 ml gaiviųjų gėrimų, turėjo 2 kartus didesnę riziką susirgti LADA ir 2,4 karto didesnę riziką susirgti 2 tipo CD, palyginti su asmenimis, kurie visai nevartojo gaiviųjų gėrimų arba vartodavo jų kur kas mažiau. Jei per dieną suvartojama 5 ar daugiau porcijų gaiviųjų gėrimų, LADA rizika padidėja 3,5 karto, o 2 tipo CD – net 10,5 kartų. Įdomu tai, kad CD išsivystymo rizikos padidėjimas nepriklausė nuo to, ar gaivieji gėrimai buvo saldinti cukrumi ar dirbtiniais saldikliais.

Parengta pagal Whiteman, Honor. Diabetes risk doubles with more than two soft drinks daily. http://www.medicalnewstoday.com/articles/313612.php

Komentarai išjungti.