Svogūnuose esančios medžiagos slopina kiaušidžių vėžio ląstelių proliferaciją

Svogūnuose esančios medžiagos slopina kiaušidžių vėžio ląstelių proliferaciją

Svogūnuose yra mažai kalorijų ir daug vitaminų, mineralų, antioksidantų. Jau anksčiau atliktuose tyrimuose nustatyta, kad valgyti svogūnus sveika – pastebėta, kad jie mažina tam tikrų onkologinių ligų riziką, padeda kovoti su depresija. Neseniai atliktame tyrime mokslininkai pastebėjo, kad svogūnuose esančios medžiagos slopina kiaušidžių vėžio ląstelių proliferaciją.

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos 2014 metų duomenimis, epitelinis kiaušidžių vėžys yra pats dažniausias kiaušidžių vėžio tipas. Diagnozavus šią ligą, 5 metų išgyvenamumas siekia apie 40 proc. Apie 80 proc. epitelinių kiaušidžių vėžiu sergančių moterų nepasiekia gero terapinio efekto skiriant pradinį chemoterapinį gydymą. Dėl šios priežasties ieškoma vis naujų būdų ir priemonių, galinčių pagerinti situaciją. Viena neseniai analizuotų medžiagų pavadinta ONA (onioninas A, randamas svogūnuose).

Preklinikiniame modelyje su epitelio kiaušidžių vėžio ląstelėmis nustatyta, kad, jas paveikus ONA, sulėtėja proliferacijos procesai. Taip pat pastebėta, kad ONA slopina provėžinį mieloidinių supresinių ląstelių aktyvumą, didina chemoterapinių antivėžinių vaistų efektyvumą.

Aišku, būtina atlikti detalesnius tyrimus, tačiau šio tyrimo rezultatai rodo, kad ONA su chemoterapiniais vaistais gali pagerinti epitelinio kiaušidžių vėžio gydymo efektyvumą, pailginti išgyvenamumą.

Parengta pagal Ellis, Marie. Onion compound suppresses ovarian cancer cell proliferation. http://www.medicalnewstoday.com/articles/313643.php

Komentarai išjungti.