Europiečius labiausiai neramina vakcinų saugumas

Europiečius labiausiai neramina vakcinų saugumas

Neseniai atliktame didelės apimties tyrime mokslininkai nustatė, kad europiečiai labiausiai nerimauja dėl vakcinų saugumo, palyginti su kitų kontinentų gyventojais.

Galima teigti, kad vakcinos yra vienas didžiausių medicinos laimėjimų per pastarąjį šimtmetį. Pradėjus vakcinuoti vaikus ir suaugusiuosius, sumažėjo mirčių nuo sunkių infekcijų skaičius, pavyko suvalgyti tokias infekcijas, kaip difterija, poliomielitas ir tuberkuliozė.

Vis dėlto nemažai žmonių iki šiol mano, kad vakcinos turi ne tik teigiamų savybių, baiminasi dėl jų saugumo ir efektyvumo. Nors tokių žmonių nėra daug, jų skepticizmas turi neigiamų padarinių. Pavyzdžiui, daliai tėvų nusprendus neskiepyti savo vaikų tymų vakcina, stebėtas sergamumo šia liga padidėjimas.

Mokslininkai iš Londono Higienos ir tropinės medicinos instituto neseniai atliktame tyrime analizavo, kokia yra skirtingų šalių gyventojų nuomonė apie vakcinas. Iš viso apklausta daugiau nei 66 tūkst. suaugusiųjų iš 67 pasaulio šalių. Dauguma respondentų teigė, kad vakcinas vertina palankiai. Tačiau skaičius asmenų, kurie buvo prieš vakcinas, skirtingose šalyse labai skyrėsi. Pastebėta, kad daugiausiai asmenų, skeptiškai vertinančių vakcinas, buvo Europoje, ypač Prancūzijoje – apie 42 proc. apklaustųjų. Tuo tarpu vertinant pasaulinius vidurkius, neigiamai apie vakcinas galvoja tik apie 12 proc. apklaustųjų. Neigiamai vakcinas vertina apie 36 proc. Bosnijos ir Hercegovinos gyventojų, 28 proc. Rusijos gyventojų, 27 proc. Mongolijos gyventojų ir apie 25 proc. Graikijos, Japonijos ir Ukrainos gyventojų.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad labiausiai vakcinomis pasitikėjo Pietryčių Azijos regiono gyventojai. Iš šio regiono neigiamai vakcinas vertinančių apklaustųjų skaičius buvo labai mažas – iki 1 proc. Bangladeše, 1 proc. Saudo Arabijoje ir Argentinoje, 3 proc. Tailande.

Apskaičiavus vidurkius, nustatyta, kad vidutiniškai 15,8 proc. europiečių mano, kad vakcinos yra nesaugios. Tuo tarpu taip manančių Pietryčių Azijos regione yra tik apie 4,4 proc. Mokslininkai teigia, kad šį reiškinį paaiškinti yra gana sudėtinga. Galbūt turi įtakos socioekonominiai, religiniai aspektai, tačiau tam įrodyti reikėtų atlikti detalesnius tyrimus.

Paremta pagal Nichols, Hannah. Europeans most worried about vaccine safety, finds global study. http://www.medicalnewstoday.com/articles/312815.php

Komentarai išjungti.