Nutukę inkstų vėžiu sergantys asmenys gyvena ilgiau

Nutukę inkstų vėžiu sergantys asmenys gyvena ilgiau

Pastaraisiais metais pateikta nemažai įrodymų, kad nutukimas yra daugelio onkologinių ligų rizikos veiksnys. Kiek nustebinti gali neseniai atlikto tyrimo duomenys. Mokslininkai teigia, kad nutukę ar antsvorio turintys inkstų vėžiu sergantys asmenys gyvena ilgiau, palyginti su tokios pat lokalizacijos naviką turinčiais normalios kūno masės asmenimis.

Tyrimą atliko mokslininkų komanda iš Dana-Farber vėžio instituto Bostone (Jungtinės Amerikos Valstijos). Į 2013 metais pradėtą tyrimą atrinka daugiau nei 2 100 suaugusiųjų sergančių renoceliuline karcinoma. Tyrėjai nustatė kiekvieno tiriamojo kūno masės indeksą ir registravo išgyvenamumo trukmę. Tyrimo rezultatai nustebino. Nustatyta, kad nutukę ir antsvorio turintys asmenys gyveno ilgiau ir jų liga progresavo lėčiau, palyginti su normalios kūno masės tiriamaisiais. Vidutinė nutukusių ir antsvorio turinčių asmenų gyvenimo trukmė nuo ligos nustatymo buvo 25,6 mėnesiai, o normalios kūno masės ir lieknų asmenų – 17,1 mėnesių.

Norint paaiškinti šį reiškinį, atliktas kitas tyrimas, paremtas genominėmis analizėmis. Nustatyta, kad padidėjusi kūno masė yra susijusi su tam tikromis genų aktyvumo variacijomis, lemiančiomis naviko progresiją ir gyvenimo trukmę. Vis dėlto tiksliai išsiaiškinti galimus patofiziologinius mechanizmus padėtų tik detalesni tyrimai.

Parengta pagal Whiteman, Honor. Obesity may prolong survival for kidney cancer patients. http://www.medicalnewstoday.com/articles/312776.php

Komentarai išjungti.