Vakcinų sukeltą skausmą vaikams geriausia malšinti anestetikų kremu

Vakcinų sukeltą skausmą vaikams geriausia malšinti anestetikų kremu

Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, vakcinacija yra geriausias būdas apsaugoti vaikus nuo daugiau nei 16 sunkių ligų. Kai kuriais atvejais vakcinos injekcija yra gana skausminga, sukelia stresą ir baimę. Neseniai atliktame tyrime mokslininkai nustatė, kad minėtų problemų geriausiai galima išvengti patepant vakcinos injekcijos vietą kremu su anestetikais.

Mokslininkų komanda iš Toronto universiteto (Kanada), vadovaujama med. m. dr. Anos Taddio, nusprendė išsiaiškinti, kokia priemonė ar būdas galėtų padėti efektyviausiai ir saugiausiai malšinti vakcinų injekcijų sukeliamą skausmą vaikams.

Iš viso į minėtą tyrimą įtraukti 352 sveiki naujagimiai. Visi jie nuo gimimo iki 12 mėnesių buvo vakcinuojami pagal Nacionalinės vakcinacijos programos rekomendacijas. Tiriamieji suskirstyti į 4 grupes: 1 grupės tiriamiesiems prieš vakcinaciją buvo skiriamas geriamasis cukraus tirpalas, 2 grupės tiriamiesiems – geriamasis placebas, 3 grupės tiriamiesiems – lidokaino tepalas, 4 grupės tiriamiesiems – tepamasis placebas. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad, palyginti su placebu, lidokaino tepalas labai efektyviai sumažino vakcinacijos sukeliamą skausmą bei pakartotinių vakcinacijų baimę. Jokių nepageidaujamų lidokaino tepalo reiškinių tyrimo metu neišryškėjo.

Mokslininkų teigimu, vakcinos iš tiesų gali būti skausmingos, ypač vaikams. Remiantis tyrimo duomenimis, vakcinacijos sukeliamą diskomfortą galima efektyviai ir saugiai sumažinti skiriant lidokaino ar kitų vietinių anestetikų kremus.

Parengta pagal Nichols, Hannah. Anesthetic cream most effective pain reliever for infant vaccinations. http://www.medicalnewstoday.com/articles/314688.php

Komentarai išjungti.