Sergantiesiems žarnyno vėžiu geriau gydytis mokslinius tyrimus atliekančiose ligoninėse

Sergantiesiems žarnyno vėžiu geriau gydytis mokslinius tyrimus atliekančiose ligoninėse

Lydso universiteto mokslininkų atliktame tyrime nustatyta, kad ilgiau išgyvena tiek žarnyno vėžiu sergantys pacientai, kurie gydomi didelėse ligoninėse, atliekančiose mokslinius tyrimus.

Mokslininkų komanda iš Lydso universiteto, vadovaujama gastroenterologinės onkologijos prof. Meto Seimuro, peržiūrėjo daugiau nei 209 tūkst. suaugusiųjų, sergančių žarnyno vėžiu, medicininės dokumentacijos duomenis. Visiems tyrimo dalyviams onkologinė liga buvo diagnozuota 2001–2008 metais. Tyrėjai surinko duomenis apie tai, ar pacientai buvo gydomi mokslinius tyrimus atliekančiose ligoninėse, ar buvo įtraukti į klinikinius tyrimus.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad tais atvejais, kai pacientai buvo gydomi klinikinių tyrimų neatliekančiose ligoninėse, mirties dažnis per pirmąsias 30 dienų po atliktos onkologinės operacijos buvo 6,5 proc., 5 metus išgyveno apie 41 proc. žarnyno vėžiu sergančių pacientų. Kai pacientas po onkologinės operacijos buvo gydomas klinikinius tyrimus atliekančioje ligoninėje, mirties ankstyvu pooperaciniu periodu rizika buvo 5 proc., 5 metus išgyveno apie 44,8 proc.

Tyrėjų nuomone, tokius rezultatus galima paaiškinti tuo, kad klinikinius tyrimus atliekančios ligoninės turi didesnius paciento ištyrimo išteklius, gali skirti naujausius medikamentus onkologinei ligai gydyti.

Parengta pagal University of Leeds. Bowel cancer patients more likely to survive in research–   active hospitals. http://www.medicalnewstoday.com/releases/313619.php.

Komentarai išjungti.