Kalcio papildai nėra žalingi širdžiai

Kalcio papildai nėra žalingi širdžiai

Naujausiose gairėse teigiama, kad kalcio papildai, skiriami neviršijant rekomenduojamos kalcio dozės, nėra žalingi širdžiai.

Pastaruoju dešimtmečiu buvo publikuoti keli tyrimai, kuriuose nustatyta, kad kalcio papildai gali būti susiję su kiek didesne koronarinės širdies ligos ir insulto rizika. Visai neseniai atliktame tyrime mokslininkai nustatė, kad kalcio papildus vartojančių asmenų kraujagyslėse yra daugiau aterosklerotinių plokštelių (jose yra ir kalcio), palyginti su minėtų papildų nevartojančiais asmenimis.

Išsiaiškinti, ar kalcis iš tiesų yra sietinas su padidėjusia kardiovaskulinių ligų rizika, nusprendė mokslininkų komanda iš Nacionalinio osteoporozės centro Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tyrėjai peržiūrėjo 31 anksčiau atlikto tyrimo duomenis. Visuose analizuotuose tyrimuose tiriamiesiems buvo duodami kalcio papildai su ar be vitamino D. Nė viename iš analizuotų tyrimų nebuvo nustatyta, kad įprastomis rekomenduojamomis dozėmis vartojamas kalcis būtų susijęs su didesne koronarinės širdies ligos, insulto, mirties rizika, palyginti su placebu. Tyrėjai primena, kad įprasta rekomenduojama kalcio dozė jauniems suaugusiesiems yra 1 000 mg/d. Moterims, vyresnėms nei 50 metų, ir vyrams, vyresniems nei 70 metų, kalcio reikėtų suvartoti 1 200 mg/d.

Parengta pagal   http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=198920.

Komentarai išjungti.