Probleminė vaikystė gali būti susijusi su didesne bipolinio sutrikimo išsivystymo rizika

Probleminė vaikystė gali būti susijusi su didesne bipolinio sutrikimo išsivystymo rizika

Mokslininkai teigia, kad bipolinis sutrikimas dažniau nustatomas tiems suaugusiesiems, kurie vaikystėje buvo patyrę kokią nors prievartą.

Vienas tyrimo autorių, Mančesterio universiteto (Didžioji Britanija) prof. Filipas Varesas, teigia, kad ryšys tarp probleminės vaikystės ir bipolinio nuotaikos sutrikimo, pasireiškiančio suaugus, yra labai stiprus.

Pacientai, kuriems diagnozuotas bipolinis sutrikimas, kenčia nuo labai didelių nuotaikos svyravimų. Jų emocijos banguoja nuo gilios depresijos iki didelės manijos epizodų. Nustatyta, kad bipolinis sutrikimas reikšmingai pablogina gyvenimo kokybę, didina savižudybių riziką.

Mokslininkai peržiūrėjo 19 klinikinių tyrimų, atliktų 1980–2014 metais, duomenis. Pagrindinis dėmesys buvo kreipiamas į tai, ar tiriamieji vaikystėje buvo patyrę atstūmimą, emocinę, fizinę, seksualinę prievartą, ir ar suaugus jiems buvo nustatyta kokia nors psichiatrinė patologija. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad bet kokios rūšies prievarta, patirta vaikystėje, net 2,63 karto padidino bipolinio sutrikimo išsivystymo riziką. Rezultatai buvo labai akivaizdūs ir išliko statistiškai patikimi, net įvertinus tokių veiksnių, kaip genetinė predispozicija ir kitus, įtaką.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=198844.

Komentarai išjungti.