Vadinamosios linksminamosios dujos ne visada efektyviai malšina gimdymo skausmą

Vadinamosios linksminamosios dujos ne visada efektyviai malšina gimdymo skausmą

Neseniai atliktame tyrime nustatyta, kad dauguma moterų, kurios gimdymo skausmui malšinti vietoj epidurinės nejautros pasirenka vadinamąsias linksminamąsias dujas, vėliau dėl per menko skausmo malšinimo vis tiek pageidauja epidurinės nejautros.

Linksminamosios dujos (azoto oksidas) yra inhaliuojamieji anestetikai, dažnai daugelyje pasaulio šalių skiriami moterims gimdymo skausmui malšinti. Šios dujos sumažina nerimą ir skausmo intensyvumą. Kadangi tai yra ne intervencinė procedūra, dalis moterų teikia pirmenybę būtent linksminamosioms dujoms, o ne epidurinei nejautrai. Pastaroji procedūra atliekama suleidžiant vietiškai veikiančių anestetikų į epidurinį nugaros smegenų tarpą, t. y. yra invazinė.

Mokslininkų komanda iš Jungtinių Amerikos Valstijų peržiūrėjo daugiau nei 4 700 moterų, gimdžiusių natūraliais takais nuo 2014 metų rugsėjo iki 2015 metų rugsėjo, medicininės dokumentacijos duomenis. Nustatyta, kad 148 moterys gimdymo skausmui malšinti rinkosi azoto oksido dujas. Skausmas prieš linksminamųjų dujų skyrimą pagal Vizualinių analogijų skalę buvo 8 balai (iš 10), praėjus 80 min. po medikamento paskyrimo, skausmo intensyvumas daugumai moterų išliko praktiškai nepakitęs. 60 proc. moterų, kurioms skirtos linksminančios dujos, dėl sunkiai pakeliamo skausmo vėliau pageidavo ir joms buvo atlikta epidurinė nejautra.

Kadangi sunku įvertinti, koks atsakas bus į skiriamą skausmą malšinantį preparatą, vis dėl to gydytojas su paciente turėtų nuspręsti, ar skirti  linksminamąsias dujas ar epidurinę nejautrą.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=198914.

Komentarai išjungti.