Gaiviųjų gėrimų dirbtiniai saldikliai gali sukelti nutukimą

Gaiviųjų gėrimų dirbtiniai saldikliai gali sukelti nutukimą

Aspartamas yra cukraus pakaitalas, kaip saldiklis dažnai naudojamas įvairiuose maisto produktuose, užkandžiuose ir ypač dietiniuose gazuotuose gaiviuosiuose gėrimuose. Aspartamu saldintus produktus dažnai renkasi tie, kurie nori numesti svorio, nes, pakeitus cukrų saldikliu, suvartojama mažiau kalorijų. Vis dėlto mokslininkai nuliūdina: neseniai atliktu tyrimu nustatyta, kad aspartamas ir kiti analogiški saldikliai ne tik nėra efektyvūs mažinant svorį, bet ir gali turėti priešingą efektą.

Mokslininkų komanda iš Jungtinių Amerikos Valstijų, vadovaujama med. m. dr. Ričardo Hodino, atliko eksperimentinį tyrimą su laboratorinėmis pelėmis. Visi tiriamieji gyvūnai buvo suskirstyti į 4 grupes: I grupės pelėms buvo skirta įprasta dieta ir vanduo su aspartamu, II grupės pelėms – įprasta dieta ir paprastas geriamasis vanduo, III grupės pelėms – gausi riebalų dieta ir aspartamu papildytas vanduo, IV grupės pelėms – gausi riebalų dieta ir paprastas geriamasis vanduo. Stebėjimas truko 18 savaičių. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad aspartamas ne tik nepadėjo sumažinti kūno masės, bet kai kurioms pelėms skatino nutukimo išsivystymą.

Anksčiau atliktuose tyrimuose pastebėta, kad vienas iš aspartamo skilimo organizme produktų yra fenilalaninas. Ši medžiaga slopina žarnyno fermento alkalininės fostatazės aktyvumą. Ankstesnių tyrimų duomenimis, sumažėjęs minėto fermento aktyvumas gali būti susijęs su metabolinio sindromo ir nutukimo išsivystymu.

Parengta pagal Sandoiu, Ana. Diet soda sweetener may cause weight gain. http://www.medicalnewstoday.com/articles/314345.php

Komentarai išjungti.