Mokslininkai teigia suradę geriamuosius vaistus hemofilijai gydyti

Mokslininkai teigia suradę geriamuosius vaistus hemofilijai gydyti

Tam, kad hemofilija sergantys asmenys išliktų gyvi, kiekvieną dieną jie turi atlikti skausmingas injekcijas. Mokslininkai iš Teksaso universiteto teigia sukūrę naują priemonę hemofilijai gydyti – geriamuosius antihemofilinius vaistus.

Hemofilija – sunki paveldimoji liga, pasireiškianti sunkiai stabdomu kraujavimu. Šia liga pasaulyje serga apie 400 tūkst. žmonių. Hemofilija gali būti A ir B tipo, priklausomai nuo to, koks baltymas kraujyje yra genetiškai detektyvus. Daugelyje šalių hemofilijos gydymas yra sunkiai prieinamas, labai brangus, skausmingas vaistų injekcijas turi atlikti patyrę sveikatos priežiūros darbuotojai.

Mokslininkai iš Teksaso universiteto (Jungtinės Amerikos Valstijos) pristatė naują patogesnį hemofilijos gydymo būdą. Naujoje kapsulėje yra nanodalelių, į kurių sudėtį įeina pecialūs baltymai, skirti B tipo hemofilijai gydyti. Šis hemofilijos tipas nustatomas tuomet, kai žmogus visiškai neturi trombocitų faktoriaus IX arba pastarasis yra defektyvus. Vaisto kapsulė yra išgeriama. Specialus apvalkalėlis apsaugo nuo suirimo skrandyje, veikliosios medžiagos atsipalaiduoja ir yra lėtai absorbuojamos žarnyne.

Šis gydymo būdas yra kur kas patogesnis, tačiau reikia dar kelių papildomų saugumo ir efektyvumo tyrimų, kol jis bus pristatytas rinkai.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=200645

Komentarai išjungti.