Kaip kofeinas padeda sulėtinti Parkinsono ligos progresavimą?

Kaip kofeinas padeda sulėtinti Parkinsono ligos progresavimą?

Keliuose klinikiniuose tyrimuose nustatyta, kad kofeinas gali sulėtinti Parkinsono ligos progresavimą. Vis dėlto iki šiol nebuvo aišku, kaip tiksliai tai vyksta. Tyrimu mokslininkai nustatė, kad kofeinas gali sutrikdyti baltyminių depozitų, susijusių su Parkinsono ligos progresavimu, susidarymą.

Parkinsono liga yra pasaulyje labai paplitusi progresuojanti neurologinė liga. Vien Jungtinėse Amerikos Valstijose šia liga serga apie 1 mln. suaugusiųjų. Parkinsono ligos simptomai ir požymiai yra tremoras (ypač rankų ir pirštų), sulėtėję judesiai, raumenų rigidiškumas, kalbos sutrikimai, sutrikusi pusiausvyra ir koordinacija. Nors tikslios Parkinsono ligos priežastys iki šiol nėra visiškai aiškios, nustatyta, kad svarbų vaidmenį atlieka baltymas alfa sinukleinas. Susijungus šio baltymo molekulėms, susidaro depozitai, vadinami Lewy kūneliais. Pastarieji susikaupia grupelėmis ir naikina dopaminą gaminančias ląsteles substancia nigra srityje, atsakingoje už judesius.

Mokslininkai iš Saskačevano medicinos universiteto Kanadoje, vadovaujami med. m. dr. Jeremy Lee, nustatė, kad 2 kofeino sudedamosios dalys gali sustabdyti alfa sinukleino susijungimą ir Lewy kūnelių formavimąsi. Atlikus eksperimentinį tyrimą, išsiaiškinta, kad alfa sinukleino molekulių junginių susidarymą slopina kofeine esantys komponentai C8-6-I ir C8-6-N.

Mokslininkų teigimu, išgryninus šiuos junginius ir atlikus daugiau išsamesnių tyrimų, būtų galima sukurti preparatus, lėtinančius Parkinsono ligos progresavimą.

Parengta pagal Whiteman, Honor. How caffeine could help slow Parkinson’s disease. http://www.medicalnewstoday.com/articles/313241.php

Komentarai išjungti.