Keptos, rūkytos mėsos vartojimas mažina išgyvenamumą po krūties vėži

Keptos, rūkytos mėsos vartojimas mažina išgyvenamumą po krūties vėži

Kelių tyrimų duomenimis, dieta, kurioje gausu keptų, skrudintų, rūkytų mėsos gaminių, didina krūties vėžio riziką. Neseniai atliktu tyrimu mokslininkai nustatė, kad tokia pati dieta mažina ir išgyvenamumą po krūties vėžio gydymo.

Į minėtą tyrimą įtraukta 1 500 moterų, kurioms nuo 1996 metų iki 1997 metų diagnozuotas krūties vėžys. Tiriamųjų stebėjimas truko apytiksliai 20 metų. Per šį laikotarpį registruoti visi mirties atvejai bei išanalizuotos visų tiriamųjų dietos ypatybės. Mokslininkai nustatė, kad krūties vėžiu sergančios moterys, kurios vartojo daug keptos, rūkytos, skrudintos mėsos iki susirgdamos onkologine liga, turėjo 23 proc. didesnę mirties nuo bet kokios priežasties riziką, palyginti su moterimis, kurios minėtų maisto produktų vartojo nedaug. Jei moterys keptos, rūkytos, skrudintos mėsos gausiai vartojo ir išgirdusios krūties vėžio diagnozę, mirties nuo bet kokios priežasties rizika padidėdavo dar labiau.

Nors šis tyrimas parodo tik ryšį tarp mirties rizikos ir keptos, rūkytos, skrudintos mėsos vartojimo, bet nepaaiškina tikslių šios sąsajos mechanizmų, galima teigti, kad dieta gydant onkologines ligas yra labai svarbi. Būtų galima pasiekti geresnių rezultatų, jei į onkologinių ligų gydymo komandą būtų įtraukti ir gydytojai dietologai.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=201112

Komentarai išjungti.