Bariatrinė chirurgija gali sumažinti nėštumo komplikacijų riziką

Bariatrinė chirurgija gali sumažinti nėštumo komplikacijų riziką

Neseniai atliktame tyrime nustatyta, kad bariatrine chirurgija atsikračiusios antsvorio moterys patiria mažiau komplikacijų nėštumo metu. Pastebėta, kad tokioms moterims rečiau prireikia cezario pjūvio operacijų, jos dažniau susilaukia normalaus svorio vaikų.

Mokslininkų komanda iš Jungtinių Amerikos Valstijų, suburta med. m. dr. A. Sanni, nusprendė išsiaiškinti, ar bariatrinės operacijos, atliktos iki pastojimo, gali sumažinti nėštumo komplikacijų riziką. Tyrėjai atrinko daugiau nei 11 tūkst. moterų, kurios pastojo po atliktos bariatrinės operacijos, ir išanalizavo jų medicininės dokumentacijos duomenis, susijusius su nėštumu ir gimdymu. Šių moterų grupėje buvo atlikta 4 300 cezario pjūvio operacijų. Kontrolinę grupę sudarė 224 tūkst. moterų, kurios pastojo būdamos nutukusios ir kurioms niekada nebuvo atlikta jokių svorį mažinančių intervencijų. Šioje grupėje cezario pjūvio operacija buvo atlikta 133 500 kartų. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad bariatrinę operaciją turėjusių moterų grupėje cezario pjūvio operacijų dažnis buvo 1 proc., o nutukusių ir neturėjusių jokių bariatrinių operacijų moterų grupėje – 38 proc.

Tyrėjai teigia, kad nutukimas iš tiesų labai kenkia organizmui. Nutukusios nėščios moterys kur kas dažniau turi įvairių nėštumo problemų, taip pat joms dažniau atliekama cezario pjūvio operacija. Jei moteriai nepavyksta iki nėštumo sunormalizuoti svorio kitomis priemonėmis, turėtų būti apsvarstoma ir bariatrinės chirurgijos galimybė. Kaip rodo šio tyrimo duomenys, tai reikšmingai sumažina cezario pjūvio operacijų riziką.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=199448

Komentarai išjungti.