Depresija sergančios moterys rečiau gauna geriausią krūties vėžio gydymą

Depresija sergančios moterys rečiau gauna geriausią krūties vėžio gydymą

Tyrimu nustatyta, kad krūties vėžiu sergančios moterys, kurioms diagnozuota ir depresija, rečiau gauna rekomendacijomis paremtą geriausią onkologinės ligos gydymą.

Danijos vėžio tyrimų centro mokslininkų komanda, vadovaujama med. m. dr. Nis Suppli, į neseniai atliktą tyrimą įtraukė daugiau nei 45 tūkst. moterų, kurioms 1998–2011 metais diagnozuotas ankstyvos stadijos krūties vėžys. 13 proc. tiriamųjų sirgo depresija ir buvo gydomos antidepresantais, 2 proc. tiriamųjų dėl depresijos anksčiau buvo gydomos ligoninėje. Mokslininkai vertino, ar tiriamosios kreipėsi į onkologus ir gavo geriausią naujausiomis rekomendacijomis pagrįstą krūties vėžio gydymą. Rezultatai atskleidė, kad, palyginti su moterimis, niekada nevartojusiomis antidepresantų, moterys, gėrusios šiuos vaistus, kur kas rečiau gavo efektyviausią krūties vėžio gydymą, o jų gyvenimo trukmė po krūties vėžio diagnozės nustatymo buvo trumpesnė. Per 5 metus nuo diagnozės nustatymo mirė 13 proc. krūties vėžiu ir depresija sergančių moterų, palyginti su 11 proc. krūties vėžiu sergančių moterų, kurioms nebuvo diagnozuota jokia psichikos liga.

Tyrimo autoriai teigia, kad šiuos rezultatus galima paaiškinti tuo, kad depresija sergančios moterys gali ignoruoti somatinių ligų simptomus, nereguliariai lankytis pas onkologus, netinkamai vartoti skirtus vaistus, tačiau tikslesnes priežastis reikėtų patikslinti detalesnių tyrimų metu.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=199894

Komentarai išjungti.