Nedidelės aspirino dozės mažina kasos vėžio riziką

Nedidelės aspirino dozės mažina kasos vėžio riziką

Neseniai atliktame tyrime mokslininkai nustatė, kad kasdien mažomis dozėmis vartojamas aspirinas gali padėti sumažinti kasos vėžio išsivystymo riziką.

Amerikos vėžio asociacijos duomenimis, kiekvienais metais kasos vėžiu suserga apie 53 tūkst. suaugusių amerikiečių ir apie 42 tūkst. asmenų miršta nuo šios ligos. Kasos vėžys neretai vadinamas tyliuoju žudiku, nes simptomai dažniausiai atsiranda tik tuomet, kai liga jau yra išplitusi ir pasveikimo prognozės menkos.

Į neseniai atliktą tyrimą, kuriam vadovavo med. m. dr. Harvey Risch, buvo įtraukti 761 suaugęs asmuo iš Šanchajaus (Kinija), kuriems 2006–2011 metų buvo diagnozuotas kasos vėžys. Kontrolinę grupę sudarė 794 jokia onkologine liga nesergantys asmenys. Visų tiriamųjų pasiteirauta apie tai, ar jie reguliariai vartojo aspiriną. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad reguliariai minėtą vaistą nedidelėmis dozėmis vartojo 18 proc. kontrolinės grupės pacientų ir 11 proc. kasos vėžiu sergančių pacientų. Pasitelkus sudėtingus statistinės analizės metodus ir įvertinus kitų veiksnių įtaką, mokslininkai apskaičiavo, kad reguliariai mažomis dozėmis vartojamas aspirinas apie 46 proc. sumažina kasos vėžio išsivystymo riziką.

Tyrėjų nuomone, tikslus mechanizmas, kaip aspirinas mažina kasos vėžio onkogenezę, nėra aiškus. Tai turėtų būti nustatyta detalesnių tyrimų metu.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=200458

Komentarai išjungti.