Benamystė dažnai yra susijusi su miego sutrikimais

Benamystė dažnai yra susijusi su miego sutrikimais

Neseniai Prancūzijoje atliktame tyrime mokslininkai nustatė, kad namų neturintys (benamiai) asmenys kur kas dažniau kenčia nuo nemigos, nuovargio, miego trūkumo.

Tyrimą atliko mokslininkų komanda iš Paryžiaus Deskarto universiteto, vadovaujama med. m. dr. D. Leger. Tyrėjų komanda apklausė daugiau nei 3 500 benamių skirtinguose Prancūzijos miestuose. Vidutinis tiriamųjų amžius buvo 40 metų, daugumą jų sudarė vyrai. Beveik visi asmenys gyveno gatvėse, rūsiuose ar kitose panašiose vietose ir buvo laikomi benamiais. Visus tyrimo metu surinktus duomenis tyrėjai palygino su tipiškų prancūzų, gyvenančių įprastai (namuose), apklausų rezultatais.

Vidutinė benamių miego trukmė buvo 6 val. 31 min., o kontrolinės grupės asmenų – 7 val. 9 min. Apie 8 proc. benamių teigė, kad per paskutines 24 val. miegojo trumpiau nei 4 val., o kontrolinėje grupėje šis skaičius buvo 3 proc. Daugiau nei 40 proc. benamių išsakė nemigos simptomus, apie 30 proc. teigė jaučiantys nuovargį dieną. Minėti skaičiai yra beveik perpus didesni nei kontrolinės grupės.

Pastaraisiais metais vis daugiau dėmesio skiriama benamiams, siekiant kiek galima pagerinti jų gyvenimo sąlygas, sveikatą. Remdamiesi šio tyrimo rezultatais, mokslininkai teigia, kad, be kitų dalykų, reikėtų pasirūpinti ir benamių miego kokybės gerinimu.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=200577

Komentarai išjungti.