Paprastas būdas nustatyti, kaip greitai vyksta senėjimo procesas

Paprastas būdas nustatyti, kaip greitai vyksta senėjimo procesas

Senėjimas yra natūralus organizmo procesas. Neretai pasitaiko atvejų, kad fiziologinis amžius ne visiškai atitinka amžių, nurodytą pase. Kaip nustatyti, kiek metų mums yra iš tikrųjų?

Mokslininkai nustatė, kad paprastas 3D veido fotoskenavimas gali nustatyti asmens biologinį amžių kur kas tiksliau nei kraujo tyrimai. Žinant, kiek iš tikrųjų metų yra žmogaus kūnui, galima tiksliau įvertinti su amžiumi susijusių ligų išsivystymo riziką, numatyti taikomų gydymo priemonių efektyvumą.

Mokslininkai atrinko 332 Kinijos gyventojus, kurių amžius – 17–77 metų. Pasitelkę veido nuotraukas, mokslininkai sužymėjo tam tikrus taškus kiekviename veide (akių, nosies, burnos srityje), labiausiai kintančius senstant. Išmatavus atstumą tarp minėtų taškų jaunų ir senų žmonių veiduose, nustatyta koreliacija tarp atstumo ir tiriamųjų amžiaus. Senstant atstumas tarp lūpų kampų ir nosies sparnelių didėja, akių kampai leidžiasi ir t. t. Labiausiai amžių įvertinti padeda atstumas tarp lūpų kampų, nosies plotis, atstumas tarp lūpų ir nosies, akių kampų linija.

Įdomu tai, kad pagal minėtus veido taškus nustatytas žmogaus biologinis amžius yra net tikslesnis, palyginti su amžiumi, nustatytu pagal kraujo rodiklius. Tyrėjų nuomone, reikėtų visada įvertinti ne tik dokumentinį, bet ir biologinį žmogaus amžių, nes nuo to priklauso tam tikrų prevencijos priemonių taikymas, prognozuojamas taikomo gydymo efektyvumas ir tikslai.

Parengta pagal http://blogs.discovermagazine.com/d-brief/2015/03/31/facial-scans-aging/#.V8Fxvph97IU

Komentarai išjungti.