Ar krūties pieno tyrimas gali pakeisti mamografiją?

Ar krūties pieno tyrimas gali pakeisti mamografiją?

Mokslininkai teigia, kad krūties pieno analizė gali taip pat tiksliai padėti diagnozuoti krūties vėžį vaisingo amžiaus moterims, kaip ir iki šiol rutiniškai atliekamos mamografijos.

Šiuo metu diagnozuojant krūties vėžį dažniausia atliekama mamografija. Pastebėta, kad šio tyrimo tikslumas yra kiek mažesnis vaisingo amžiaus moterims, kaip spėjam, dėl gausesnio ir aktyvesnio liaukinio audinio krūtyse. Dėl šios priežasties mokslininkai ieško vis naujų krūties vėžio diagnostikos metodų.

Mokslininkų komanda iš Klarksono universiteto (Jungtinės Amerikos Valstijos) į neseniai atliktą tyrimą įtraukė 10 moterų, kurioms buvo paimta krūties pieno (išskyrų) ištyrimui. 5 tyrimo dalyvės jau sirgo krūties vėžiu arba vėžys buvo diagnozuotas vėliau. 5 moterų krūtyse nebuvo nustatyta jokių patologinių pakitimų. Tiriamųjų amžius – 24–38 metai. Išanalizavę gautus ėminius, mokslininkai nustatė, kad krūties vėžiu sergančių moterų pienas skyrėsi nuo sveikų moetų. Rasti keli biožymenys, kaip spėjama, yra susiję su krūties vėžio išsivystymo rizika ir plitimu.

Mokslininkai teigia, kad, atlikus detalesnius tyrimus, vaisingo amžiaus moterims krūties pieno analizę būtų galima taikyti kaip krūties vėžio atrankinį tyrimą.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=203046

Komentarai išjungti.