Mokslininkai nustatė vieną naujagimių verksmo priežasčių

Mokslininkai nustatė vieną naujagimių verksmo priežasčių

Nors pilvo diegliai ir juos lydintis verksmas vargina nemažą dalį naujagimių, mokslininkai iki galo nėra nustatę tikslių šios patologijos priežasčių. Neseniai nustatyta, kad įtakos gali turėti motinos pasitenkinimas santykiais su vyru, sulaukiamos socialinės paramos kiekis bei kokybė.

Pilvo diegliams yra būdingas neramumas, verksmas, padidėjęs emocinis dirglumas, trunkantys daugiau nei 3 val./d. 3 dienas per savaitę ir ilgiau nei 3 savaites. Pilvo dieglių varginami vaikai dažniausia verkia panašiu metu kiekvieną dieną – įprastai po pietų arba vakarais. Amerikos Pediatrijos asociacijos duomenimis, pilvo diegliai vargina 20–25 proc. visų naujagimių. Patologija dažniausia praeina per 6–8 savaites net ir nesiimant jokių priemonių. Šiuo metu nėra žinoma, kas sukelia pilvo dieglius. Manoma, kad viena galimų priežasčių yra dujų susikaupimas žarnyne, permaitinimas, nebrandi nervų sistema, laktozės netoleravimas. Neseniai atliktame tyrime mokslininkai nustatė, kad įtakos gali turėti ir motinos savijauta.

Mokslininkų komanda iš Pensilvanijos universiteto (Jungtinės Amerikos Valstijos) į neseniai atliktą tyrimą įtraukė 3 006 pagimdžiusias ir naujagimius auginančias moteris, kurių amžius – 18–35 metai. Visos moterys pirmojo kūdikio susilaukė nuo 2009 metų sausio iki 2011 metų balandžio mėnesio. Surinkta informacija apie tai, ar tyrimo dalyvių kūdikiams buvo diagnozuoti pilvo diegliai. Moterims pateikti klausimynai apie tai, kaip jos vertina santykius su partneriu, kokios socialinės pagalbos sulaukia iš artimiausios aplinkos žmonių.

Rezultatai atskleidė, kad apie 11,6 proc. tiriamųjų vargino pilvo diegliai. Mokslininkai nustatė, kad kuo labiau moterys buvo patenkintos santykiais su partneriais, kuo daugiau sulaukdavo socialinės paramos iš artimos aplinkos žmonių, tuo rečiau jų kūdikiams buvo nustatomi pilvo diegliai.

Mokslininkų teigimu, neabejotina, kad motinos savijauta turi įtakos jų kūdikiams. Taigi po gimdymo svarbu įvertinti, kaip jaučiasi moteris ir ar jai suteikiama parama.

Parengta pagal www.medicalnewstoday.com publikaciją.

Komentarai išjungti.