Miego trukmė turi įtakos skausmą malšinančių vaistų efektyvumui

Miego trukmė turi įtakos skausmą malšinančių vaistų efektyvumui

Mokslininkai nustatė, kad miego trukmė turi įtakos skausmą malšinančių vaistų efektyvumui. Pastebėta, kad įprastos analgetikų dozės skausmą malšina reikšmingai mažiau tais atvejais, kai vargina nemiga ar miego trukmė dėl kitų priežasčių yra trumpesnė, nei rekomenduojama.

Eksperimentinį tyrimą su laboratorinėmis pelėmis atliko mokslininkų komanda iš Bostono (Jungtinės Amerikos Valstijos). Laboratorinėms pelėms buvo dirbtinai sutrikdomas miegas bei sukeliamas skausmas. Skausmui malšinti buvo skiriami analgetikai – ibuprofenas, morfinas ir pan. Preparatų efektyvumas buvo vertinamas pasitelkiant sudėtingus neurofiziologinių mechanizmų analizės metodus. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad ilgiau nei 5 dienas esant nepakankamai miego trukmei, reikšmingai padidėja skausmo pojūtis, nemalonų jutimą gali provokuoti net įprastai neskausminiai dirgikliai, o dažniausia terapinėmis dozėmis skiriami analgetikai tampa nelabai  efektyvūs.

Kadangi kiekvienu atveju reikia stengtis pasiekti maksimalų skausmą malšinantį efektą kiek galima mažesnėmis vaistų dozėmis, mokslininkai rekomenduoja atsižvelgti ir į kitus vaistų efektyvumą lemiančius veiksnius, pavyzdžiui, miego sutrikimus.

Parengta pagal http://www.medicalnewstoday.com/articles/317348.php

Komentarai išjungti.