Sergantiesiems širdies nepakankamumu netekus darbo, padidėja mirties rizika

Sergantiesiems širdies nepakankamumu netekus darbo, padidėja mirties rizika

Mokslininkai nustatė, kad netekus darbo širdies nepakankamumu sergantiems pacientams, reikšmingai padidėja mirties rizika.

Mokslininkų komanda iš Danijos Kopenhagos universitetinės ligoninės, vadovaujama dr. Rasmuso Roerto, neseniai atliktame tyrime analizavo, kokią įtaką širdies nepakankamumu sergančių asmenų išeitims turi darbo netekimas. Jau ankstesniuose tyrimuose nustatyta, kad netekus darbo padidėja depresijos, kitų psichikos ligų ir net savižudybių rizika. Detaliau darbo netekimo įtaka kardiovaskulinei sveikatai nebuvo analizuota.

Į minėtą tyrimą įtraukta daugiau nei 21 tūkst. darbinio amžiaus (18–60 metų) suaugusiųjų, kurie nuo 1997 iki 2012 metų buvo pirmą kartą gyvenime hospitalizuoti dėl širdies nepakankamumo. Daugiau nei pusė tyrimo dalyvių (55 proc.) turėjo nuolatinį darbą hospitalizacijos metu. Per 3 metų stebėjimo periodą mirė 16 proc. dirbančių ir 31 proc. nedirbančių asmenų. Kartotinai dėl širdies nepakankamumo buvo hospitalizuota 40 proc. dirbančių ir 42 proc. nedirbančių pacientų.

Įvertinus amžiaus, lyties, išsilavinimo, bendros sveikatos būklės įtaką, mokslininkai nustatė, kad nedirbantys širdies nepakankamumu sergantys asmenys turėjo 50 proc. didesnę mirties ir 12 proc. didesnę kartotinės hospitalizacijos dėl širdies nepakankamumo riziką, palyginti su dirbančiais asmenimis.

Mokslininkų teigimu, prižiūrint širdies nepakankamumu sergančius pacientus, reikėtų ypatingą dėmesį skirti kritiniais periodais. Vienas tokių – darbo praradimas.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=203267

Komentarai išjungti.