Pigmentinės medžiagos vaisiuose ir daržovėse rūkaliams sumažina plaučių vėžio riziką

Pigmentinės medžiagos vaisiuose ir daržovėse rūkaliams sumažina plaučių vėžio riziką

Neseniai atliktame tyrime mokslininkai nustatė, kad spalvą suteikianti medžiaga, randama apelsinuose, raudonuosiuose pipiruose, kituose spalvotuose vaisiuose ir daržovėse, rūkaliams gali padėti sumažinti plaučių vėžio išsivystymo riziką.

Vien Jungtinėse Amerikos Valstijose pernai diagnozuota daugiau nei 225 tūkst. naujų plaučių vėžio atvejų, o apie 155 tūkst. suaugusiųjų mirė nuo šios ligos. Šiuo metu pagrindine plaučių vėžio priežastimi laikomas rūkymas. Apskaičiuota, kad rūkantis vyras turi 23 kartus didesnę riziką susirgti plaučių vėžiu, o rūkanti moteris – 13 kartų didesnę riziką, palyginti su nerūkančiaisiais. Pavojingas ir pasyvus rūkymas, kai nuolat būnama aplinkoje, kurioje yra rūkoma.

Mokslininkai išskiria daugiau nei 7 tūkst. skirtingų sudėtinių dalių esančių cigaretėse, jų dūmuose. Dauguma jų yra karcinogenai, tiesiogiai pažeidžiantys kvėpavimo takus ir sukeliantys vėžį. Nors nikotinas nėra tiesioginis karcinogenas, mokslininkai nustatė, kad ši medžiaga gali skatinti jau esančių plaučių navikų augimą, prisijungdamas prie nikotininių acetilcholino receptorių alfa-7 navikinių ląstelių paviršiuje.

Mokslininkai, Jungtinėse Amerikos Valstijose atlikę išsamų eksperimentinį tyrimą su laboratorinėmis pelėmis, nustatė, kad spalvotuose vaisiuose ir daržovėse, ypač raudonos spalvos, esanti medžiaga, sutrumpintai vadinama BCX (betakriptoksantinas, angl. beta-cryptoxanthin), gali sumažinti nuo nikotino priklausomą vėžinių ląstelių dauginimąsi ir proliferaciją. Taigi gali padėti sumažinti plaučių vėžio vystymosi riziką rūkantiems asmenims. Apytikslė 870 mcg dozė, kokia turėtų būti tinkama žmonėms teigiamam poveikiui pasiekti, gali būti gaunama suvalgius vieną saldųjį raudonąjį pipirą ar du mandarinus.

Parengta pagal http://www.medicalnewstoday.com/articles/315404.php

Komentarai išjungti.