Hipertenzija dažnai lieka nediagnozuojama ir negydoma

Hipertenzija dažnai lieka nediagnozuojama ir negydoma

Kanadoje atlikto tyrimo duomenimis, daugybė žmonių turi padidėjusį kraujospūdį, tačiau hipertenzija jiems nėra diagnozuota ir gydoma.

Padidėjęs kraujospūdis, arba hipertenzija, neigiamai veikia širdį ir kraujagysles. Esant šiai patologijai, labai padidėja infarkto ir insulto išsivystymo rizika. Problema ta, kad palaipsniui besivystant hipertenzijai, organizmas pripranta prie nuolat didėjančio kraujospūdžio, todėl žmogus gali nejusti jokių nemalonių simptomų, nesikreipti į gydytojus.

Neseniai Kanadoje atliktas tyrimas, kuriame atsitiktinai sutikti žmonės buvo kviečiami į autobusėlį pasimatuoti kraujospūdžio. Autobusėlis su tyrėjais sustodavo prekybos centruose, gamyklose, ligoninėse, parkuose, dideliuose ir mažuose miestuose. Iš viso kraujospūdis buvo išmatuotas 1 100 suaugusių savanorių. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad apie 50 proc. asmenų, kurių kraujospūdis buvo padidėjęs, visiškai nieko apie nežinojo – jiems nebuvo diagnozuota hipertenzija ir skiriami adekvatūs kraujospūdį mažinantys vaistai. Apie 2 proc. iš šių asmenų turėjo labai didelę kardiovaskulinių komplikacijų išsivystymo riziką.

Mokslininkų teigimu, tikėtina, kad panašus skaičius nediagnozuotų hipertenzijos atvejų yra ir kitose išsivysčiusiose pasaulio šalyse. Skaičiai iš tiesų grėsmingi ir rodo, kad besimptomių pacientų patikrai šiuo metu skiriama per mažai dėmesio.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=200853

Komentarai išjungti.