Šaltas oras pavojingas diabetikams

Šaltas oras pavojingas diabetikams

Sutrikusi kraujotaka ir įvairaus sunkumo nervų pažeidimai sergantiesiems diabetu didina sunkių kojų patologijų išsivystymo riziką. Diabetinės pėdų komplikacijos kur kas dažniau nustatomos esant šaltam aplinkos orui.

Žymus Jungtinių Amerikos Valstijų podiatras dr. Maiklas Ambroziakas teigia, kad šaltas drėgnas oras, sniegas, vėjas yra labai pavojingas diabetikų pėdoms. Tokiu oru kojos dažniau sudrėksta nesandariuose ar per šiltuose batuose, pagerėja sąlygos pro odos nedidelius pažeidimus patekti ir daugintis bakterijoms, atsirasti ir plisti sunkioms infekcinėms komplikacijoms. Dėl kraujotakos sutrikimų, diabetikų kojos dažniau atšąla, jiems dažniau išsivysto sunkūs nušalimai. Didelė problema yra ta, kad dėl polineuropatijos diabetikams sutrinka gilieji ir paviršiniai pėdų jutimai. Dėl šios priežasties pradinių pažeidimų – nušalimo, infekcijos ir pan. – žmogus gali nejausti, todėl į gydytojus kreipiamasi neretai per vėlai.

Podiatrų nuomone, pacientus mokyti apie kojų priežiūrą reikia visada, tačiau ypatingą dėmesį tam reikėtų skirti šaltuoju metų laiku. Būtina stengtis, kad kojos visada būtų sausos, dėvėti tinkamą, nespaudžiančią avalynę, saugotis nušalimų, kasdien apžiūrėti kojas, įvertinti, ar nėra jokių pažeidimų, nuplovus patepti drėkinamuoju ar maitinamuoju kremu.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=200910

Komentarai išjungti.