Sergantys astma vaikai dažniau yra nutukę

Sergantys astma vaikai dažniau yra nutukę

Mokslininkai nustatė, kad vaikai, sergantys astma, turi kur kas didesnę nutukimo išsivystymo rizika, palyginti su vaikais, neturinčiais jokių lėtinių kvėpavimo takų ligų.

Per pastaruosius dešimtmečius reikšmingai padaugėjo vaikų, sergančių astma, nutukimu. Mokslininkų teigimu, tikėtina, kad šias dvi patologijas jungia patofiziologinis ryšys. Ankstesniuose tyrimuose nustatyta, kad nutukę vaikai dažniau suserga astma. Iš kitos pusės pažiūrėti į šias dvi patologijas nusprendė mokslininkų komanda iš Pietų Kalifornijos medicinos universiteto, kuriai vadovavo dr. Franko Gililiando.

Mokslininkai peržiūrėjo daugiau nei 2 tūkst. pradinių klasių moksleivių (5–8 metų) medicininės dokumentacijos duomenis. Tyrimo pradžioje visi tiriamieji buvo normalaus kūno svorio, 13,5 proc. iš jų sirgo astma. Per 10 metų stebėjimo laikotarpį 16 proc. vaikų diagnozuotas nutukimas. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad astma sergantys vaikai turėjo 51 proc. didesnę nutukimo išsivystymo riziką, palyginti su astma nesergančiais vaikais. Pastebėta, kad astmos paūmėjimų metu vartojamas albuterolis buvo susijęs su 43 proc. mažesne nutukimo išsivystymo rizika, tačiau akivaizdaus ryšio tarp bazinių nuolat vartojamų vaistų nuo astmos (inhaliacinių steroidų) ir nutukimo rizikos nenustatyta.

Tyrėjai teigia, kad astmos ir nutukimo ryšį paaiškinti galima visaip: astma sergantys vaikai neretai mažiau juda, prasčiau miega, o tai turi įtakos kūno svoriui. Vis dėlto detaliau patofizioginius ryšius būtų galima išsiaiškinti atlikus išsamesnius tyrimus.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=201151

Komentarai išjungti.