Epizodinis kanapių rūkymas gali būti susijęs su depresija

Epizodinis kanapių rūkymas gali būti susijęs su depresija

2014 metais kanapių rūkymas atsipalaidavimui buvo legalizuotas Kolorade ir dar 7-iose valstijose JAV. Kokį poveikį šis narkotikas turi organizmui? Neseniai atliktame tyrime Kolorado universiteto mokslininkai nustatė, kad kanapes rūkantys asmenys kur kas dažniau skundžiasi bloga nuotaika ir kitais depresijos simptomais.

Minėtą tyrimą atliko mokslininkų komanda, vadovaujama prof. Lucy Troup. Į tyrimą buvo įtraukti 178 legaliai kanapes vartojantys 18–22 metų asmenys, kontrolinę grupę sudarė jokių žalingų įpročių neturintys sveiki savanoriai. Visiems tyrimo dalyviams buvo pateikti klausimynai apie jų gyvenseną, įpročius ir galimus depresijos, nerimo, kitų psichikos sutrikimų simptomus. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad 26,1 proc. tiriamųjų turėjo tipiškų depresijos simptomų, 37,8 proc. – turėjo nerimo sutrikimų. Tiriamųjų teigimu, kanapių rūkymas kiek palengvindavo jų būklę.

Remdamiesi šio tyrimo rezultatais, mokslininkai teigia, kad ne visais atvejais kanapes rūkantys asmenys tai daro tiesiog norėdami atsipalaiduoti, papramogauti. Tikėtina, kad nemaža dalis šį žalingą įprotį turinčių asmenų tokiu būdu bando palengvinti įvairaus sunkumo psichikos ligos simptomus. Visais atvejais reikėtų pagalvoti, ar net ir nereguliariai kanapes rūkančio asmens nereikėtų nusiųsti kompetentingo psichiatro konsultacijai.

Parengta pagal Ellis, Marie. Casual cannabis use: Is there a link to depression?. http://www.medicalnewstoday.com/articles/314823.php

Komentarai išjungti.