Sergantieji migrena pooperaciniu periodu dažniau patiria insultą

Sergantieji migrena pooperaciniu periodu dažniau patiria insultą

Neseniai atlikto tyrimo duomenimis, sergantieji migrena turi kiek didesnę riziką pooperaciniu periodu patirti insultą. Pavojingesnė yra migrena su aura, kai, be galvos skausmo, pacientas skundžiasi ir regėjimo sutrikimais.

Tyrimą atliko prof. M. Eikermanno suburta mokslininkų komanda iš Harvardo medicinos universiteto Bostone (Jungtinės Amerikos Valstijos). Tyrėjai peržiūrėjo daugiau nei 125 tūkst. pacientų, kuriems nuo 2007 metų sausio iki 2014 metų rugpjūčio 3 dienos skirtingose ligoninėse buvo atliktos operacijos, medicininės dokumentacijos duomenis. Nustatyta, kad 1 proc. tiriamųjų per 30 dienų po atliktos operacijos išsivystė insultas. Iš šių insultą patyrusių pacientų 8 proc. diagnozuota migrena, o iš pastarųjų 13 proc. sirgo migrena su aura, 87 proc. – migrena be auros. Pasitelkę statistinius metodus, mokslininkai apskaičiavo, kad apskritai insultą po operacijos patiria 2 iš 1 tūkst. pacientų. Sergančiųjų migrena be auros grupėje šis skaičius yra 4 iš 1 tūkst., o sergančiųjų migrena su aura grupėje – 6 iš 1 tūkst.

Mokslininkai nustatė, kad migrena yra susijusi su didesne insulto išsivystymo pooperaciniu periodu rizika net ir įvertinus amžiaus, lyties, kardiovaskulinės būklės, gretutinių ligų įtaką rezultatams.

Kol kas neaišku, ar pati migrena, ar jai gydyti skiriami vaistai yra susiję su didesne insulto rizika. Tai turėtų paaiškėti atlikus išsamesnius tyrimus. Vis dėlto neabejojama, kad sergančiųjų migrena pooperacinė priežiūra turėtų būti labai kruopšti.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=200836

Komentarai išjungti.