Kodėl autistai vaikai dažniau patiria virškinimo sistemos sutrikimų?

Kodėl autistai vaikai dažniau patiria virškinimo sistemos sutrikimų?

Daugybė autistų vaikų vargina įvairios virškinimo sistemos patologijos – pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas ir pan. Neseniai atliktame tyrime mokslininkai nustatė, kad tai gali būti padidėjusio organizmo atsako į stresą išraiškos.

Tyrimo autorius dr. Deividas Beversdorfas teigia, kad šiuo metu daugeliui autistų vaikų, kuriuos vargina pilvo pūtimas ar vidurių užkietėjimas, dažniausia skiriami vidurius laisvinantys vaistai. Kaip rodo naujausias tyrimas, tokiais atvejais vertėtų skirti nerimą ir stresą slopinančius medikamentus.

Į Jungtinėse Amerikos Valstijose Misūrio ir Kolumbijos universitete atliktą tyrimą įtraukta 120 autizmu sergančių vaikų ir jų tėvų. Buvo surinkta informacija apie vaikų patirtus diskomfortą keliančius virškinimo trakto simptomus – tokių turėjo 51 tiriamasis. Taip pat visiems tyrimo dalyviams buvo atliekamas 30 sekundžių trukmės streso testas. Siekiant įvertinti tiriamųjų atsaką į stresą, mokslininkai surinko seilių ėminius prieš ir po testo, išmatavo streso hormono kortizolio kiekį.

Mokslininkai nustatė, kad autizmu sergančių vaikų, kuriuos vargino virškinimo trakto simptomai, seilėse buvo kur kas daugiau kortizolio po streso testo. Taip pat tie vaikai, kurių kortizolio kiekis seilėse ir prieš streso testą, ir po jo buvo padidėjęs, kur kas dažniau skundėsi vidurių užkietėjimu, pilvo skausmu ir kitais virškinimo trakto simptomais. Tyrėjų teigimu, minėti simptomai gali būti padidėjusio organizmo atsako į stresinius dirgiklius išraiška. Taigi, remiantis šiais duomenimis, tokiems pacientams kur kas vertingiau būtų skirti nerimą, stresą įtampą malšinančius vaistus, o ne laisvinamuosius preparatus.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=201162

Komentarai išjungti.