Nėra motyvacijos sportuoti? Mokslininkai rekomenduoja sutelkti dėmesį į savijautą, o ne į atliekamų pratimų intensyvumą

Nėra motyvacijos sportuoti? Mokslininkai rekomenduoja sutelkti dėmesį į savijautą, o ne į atliekamų pratimų intensyvumą

Intensyviai atliekami fiziniai pratimai padeda patobulinti išvaizdą, išlaikyti gražias formas, sumažinti kūno svorį. Vis dėlto daugelis žmonių pastebi, kad noras sportuoti paprastai su kiekviena treniruote silpnėja, o per kelias savaites pamažu visiškai išnyksta. Neseniai mokslininkai nustatė, kad moterys, atliekančios tuos pratimus, kurie suteikia joms džiaugsmo, motyvaciją sportuoti išlaiko kur kas ilgiau.

Į Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktą tyrimą įtraukta 40 20–49 metų moterų. Iš jų 29 moterys priskirtos fiziškai neaktyvių moterų grupei (per savaitę sportuodavo trumpiau nei 120 min.), 11 tiriamųjų buvo laikomos fiziškai aktyviomis (per savaitę sportuodavo ilgiau nei 120 min.). Visoms tiriamosioms buvo pateikiami klausimynai, kuriais siekta išsiaiškinti, kokia veikla suteikia džiaugsmo ir pasitenkinimo, kokia yra motyvacija sportuoti, kaip jos vertina savo fizinį aktyvumą ir pan.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad moterys, kurios pasirinkdavo džiaugsmą ir geras emocijas teikiančius fizinius pratimus, paprastai sportuodavo kur kas ilgiau nei moterys, kurios atkreipdavo dėmesį tik į pratimų intensyvumą, numatomą naudą sveikatai, išvaizdai ir pan.

Remdamiesi šio tyrimo rezultatais, mokslininkai teigia, kad visiems žmonėms, ne tik moterims, reikėtų rekomenduoti surasti labiausiai patinkančią ir džiaugsmą keliančią fizinę veiklą, nes tik tada galima tikėtis, kad sportu bus užsiimama ilgą laiką, o ne tik epizodiškai.

Parengta pagal http://www.medicalnewstoday.com/articles/317683.php

Komentarai išjungti.