Apie du trečdaliai rūkalių rūko ir elektronines cigaretes

Apie du trečdaliai rūkalių rūko ir elektronines cigaretes

Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktame tyrime nustatyta, kad apie du trečdaliai rūkalių rūko ir įprastines ir elektronines cigaretes.

Mokslininkų komanda iš Jungtinių Amerikos Valstijų 2015 metais atliko tyrimą, kuriame siekė išsiaiškinti suaugusių amerikiečių rūkymo įpročius. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad 30 proc. asmenų, rūkančių elektronines cigaretes, anksčiau rūkė įprastines, o 11 proc. anksčiau nerūkė niekada, o apie 60 proc. asmenų rūko ir elektronines, ir įprastas cigaretes. 18–24 metų grupėje 40 proc. asmenų, rūkančių elektronines cigaretes, niekada anksčiau nerūkė, 43 proc. anksčiau rūkė įprastines cigaretes, 17 proc. kartu su elektroninėmis rūkė ir įprastines cigaretes. Atidžiau paanalizavę niekada anksčiau įprastų cigarečių nerūkiusių asmenų grupę, tyrėjai nustatė, kad dalis suaugusiųjų, pradėjusių rūkyti elektronines cigaretes, vėliau išbando ir įprastines. Taigi galima teigti, kad net ir iš pažiūros saugios elektroninės cigaretės gali skatinti priklausomybę nikotinu.

Tyrėjų nuomone, elektroninės cigaretės nėra visiškai saugios ir negali būti laikomos efektyvia rūkymo prevencijos priemone.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=199469

Komentarai išjungti.