Diagnozuoti celiulitą neretai yra sudėtinga

Diagnozuoti celiulitą neretai yra sudėtinga

Mokslininkų teigimu, klaidingai diagnozavus celiulitą ar supainiojus jį su kitomis odos ligomis, neretai prireikia nereikalingo antibiotikų skyrimo ir gydymo ligoninėje.

Mokslininkų komanda iš Brighamo ir Moterų ligoninės Bostone (Jungtinės Amerikos Valstijos) neseniai atliktame tyrime nustatė, kad apie 1/3 asmenų, kuriems diagnozuotas celiulitas, iš tikrųjų neserga šia patologija.

Tyrėjai peržiūrėjo 259 asmenų, kurie per 30 mėnesių buvo hospitalizuoti į stacionarą dėl apatinių galūnių celiulito, medicininės dokumentacijos (objektyvaus ištyrimo, laboratorinių ir instrumentinių tyrimų, skirto gydymo) duomenis. Dar kartą peržiūrėjus duomenis, nustatyta, kad 79 pacientams celiulitas buvo nustatytas klaidingai, t. y. jie nesirgo šia liga. 85 proc. pacientų hospitalizacija nebuvo būtina, o 92 proc. pacientų nereikėjo skirti antibiotikų.

Mokslininkai teigia, kad pasaulyje kasmet apie 130 tūkst. žmonių hospitalizuojama be reikalo, klaidingai suformulavus celiulito diagnozę. Dažniausiai celiulitas supainiojamas su kita panašiais simptomais pasireiškiančia patologija – pseudoceliulitu.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=199607

Komentarai išjungti.