Nemaža dalis vaikų suvartoja per daug druskos

Nemaža dalis vaikų suvartoja per daug druskos

Mokslininkai įspėja, kad per didelis druskos kiekis vaikų maiste susijęs su didesne širdies ligų išsivystymo rizika suaugus.

Jungtinių Amerikos Valstijų Ligų kontrolės ir prevencijos centro mokslininkai 2011–2012 metais analizavo vaikų mitybos įpročius, atkreipdami dėmesį į druskos suvartojimą. Iš viso į tyrimą įtraukti 2 100 6–18 metų vaikai. Apskaičiuota, kad vidutiniškai kiekvienas vaikas suvartodavo po 3,256 mg druskos per dieną. Palyginimui, atsižvelgiant į amžių, leistinas suvartoti druskos kiekis vaikams yra nuo 1,900 iki 2,300 mg. 14–18 metų paauglių grupėje vidutinis suvartojamas druskos kiekis buvo 3,565 mg. Mergaitės vidutiniškai suvartodavo 2,919 mg druskos per dieną, o berniukai – 3,585 mg.  Apie 39 proc. paros druskos kiekio buvo gaunama per pusryčius, 31 proc. – pietaujant, 15 proc. – kiekvieno užkandžio metu.

Tyrėjai apskaičiavo, kad daugiausiai druskos vaikai gaudavo iš šių produktų: picos, meksikietiškų patiekalų, sumuštinių, duonos, šaltų užkandžių, sriubos, sūdytų riešutų, sūrio, pieno ir varškės produktų.

Yra žinoma, kad druska kai kuriems asmenims gali padidinti kraujospūdį. Anksčiau atliktame tyrime nustatyta, kad 1 iš 9 8–17 metų vaikų kraujospūdis yra didesnis nei norma, o tai padidina širdies ligų išsivystymo riziką suaugus.
Komentarai išjungti.