Nutukusias moteris vargina intensyvesni karščio pylimai

Nutukusias moteris vargina intensyvesni karščio pylimai

Mokslininkų teigimu, nutukusias ir antsvorio turinčias moteris perimenopauziniu periodu kur kas labiau vargina karščio pylimai, paraudimai ir naktinis prakaitavimas.

Perimenopauzinis periodas – tai ne tik suretėjusios ir visiškai išnykstančios menstruacijos, bet ir daugybė kitų simptomų, su kuriais susiduria moterys. Dažniausi jų – karščio pylimas, odos paraudimas, naktinis prakaitavimas, nuotaikų kaita. Kokią įtaką perimenopauziniams simptomams turi antsvoris ir nutukimas, aiškinosi mokslininkų komanda iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

Į tyrimą buvo įtraukta 750 brazilių, kurių amžius – 45–60 metų. Atlikus išsamų fizinį ištyrimą ir apklausus tiriamąsias, nustatyta, kad nutukusios ar antsvorio turinčios moterys kur kas dažniau vargo nuo karščio pylimų ir prakaitavimo. Minėti simptomai reikšmingai blogino jų savijautą ir trikdė kasdienę veiklą.

Nors šio tyrimo duomenys parodo tik asociacinį ryšį, mokslininkai teigia, kad kūno riebalai skatina hiperinsulinizmą, termoreguliacijos sutrikimus. Be abejonės, tikslesni patofiziologiniai mechanizmai turėtų paaiškėti atlikus detalesnius tyrimus.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=203935

Komentarai išjungti.