Su hospitalizacija susijęs delyras gali pasunkinti demenciją

Su hospitalizacija susijęs delyras gali pasunkinti demenciją

Mokslininkų teigimu, su hospitalizacija susijęs delyras paspartina pažintinių funkcijų blogėjimą demencija sergantiems pacientams.

Beveik trečdaliui vyresnio amžiaus asmenų, patekusių į ligoninę, išsivysto delyras, sukeliantis sumišimą ir dezorientaciją.

Mokslininkų komanda iš Didžiosios Britanijos atliko tyrimą, kurio metu buvo paimta daugiau nei 1 tūkst. mirusių vyresnio amžiaus britų ir suomių galvos smegenų audinio. Visi į tyrimą įtraukti asmenys mirė būdami vyresni nei 65 metų. Mokslininkai surinko visus duomenis apie tiriamųjų pažintines funkcijas, buvusias hospitalizacijas ir registruotus delyro epizodus ligoninėje per pastaruosius 10 metų iki mirties. Nustatyta, kad asmenų, kuriems hospitalizacijos metu buvo nustatytas delyras, pažintinės funkcijos buvo kur kas prastesnės, o galvos smegenų audinyje nustatyta daugiau Alzheimerio ar kito tipo demencijos požymių.

Mokslininkų teigimu, delyro ir demencijos ryšį reikėtų paanalizuoti detaliau. Tiesa, jau dabar galima teigti, kad, jei tik įmanoma, reikėtų imtis visų priemonių, kad būtų išvengta delyro vyresniems žmonėms patekus į ligoninę, o jei delyras išsivysto, laiku skirti šią patologiją slopinančias priemones.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=201103

Komentarai išjungti.