Mechaniniai širdies vožtuvai trikdo miegą

Mechaniniai širdies vožtuvai trikdo miegą

Neseniai atliktu tyrimu mokslininkai nustatė, kad mechaninių širdies vožtuvų skleidžiamas garsas gali trikdyti miegą ir taip skatinti depresijos ir nerimo sutrikimų išsivystymą.

Į Bergeno universitetinėje ligoninėje (Norvegija) atliktą tyrimą įtraukti 245 pacientai, kuriems buvo implantuotas mechaninis aortos vožtuvas. Vidutinis tiriamųjų amžius – 60 metų. Apklausus tyrimo dalyvius, 87 proc. vyrų ir 75 proc. moterų teigė girdintys aortos vožtuvo skleidžiamus garsus. 23 proc. tiriamųjų teigė, kad aortos vožtuvo veiklos garsas trukdė nakties miegą, o 9 proc. tiriamųjų dėl minėto garso buvo sunku atlikti kasdienes užduotis. Apie pusė tiriamųjų teigė, kad jų širdies vožtuvų skleidžiamą garsą girdėjo ir aplinkiniai asmenys, o apie 28 proc. asmenų, jei būtų galimybė, mielai pakeistų širdies vožtuvą kitu, neskleidžiančiu tokio intensyvaus garso.

Be minėtų apklausų, kiek galima objektyviau įvertintas tiriamųjų miegas. Iš tiesų nustatyta, kad 32 proc. tiriamųjų vargino lengva, o 17 proc. tiriamųjų – vidutinio sunkumo ir sunki nemiga.

Mokslininkų teigimu, kiekvieną asmenų, turintį širdies vožtuvą, reikėtų paklausti apie miego kokybę. Kol nėra visiškai begarsių vožtuvų, esant labai ryškiems miego sutrikimams, reikėtų pagalvoti apie miego kokybę gerinančius preparatus. Tiesa, visais atvejais reikia nepamiršti, kad tinkamas paciento informavimas, pokalbis su juo taip pat gali labai padėti.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=203722

Komentarai išjungti.