Miego apnėja didina nėštumo komplikacijų riziką

Miego apnėja didina nėštumo komplikacijų riziką

Neseniai atliktu tyrimu mokslininkai nustatė, kad miego apnėja yra susijusi su kur kas didesne nėštumo komplikacijų rizika. Šios patologijos varginamos moterys kur kas dažniau nėštumo metu hospitalizuojamos dėl širdies nepakankamumo, preeklampsijos, joms dažniau nustatomas gestacinis diabetas, padidėja histerektomijos rizika.

Tyrimą atliko mokslininkų komanda iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Jai vadovavo dr. G. Bourjeily. Tyrėjai peržiūrėjo daugiau nei 1,5 mln. moterų, kurios laukėsi ir gimdė nuo 2010 iki 2014 metų, medicininės dokumentacijos duomenis. Mažiau nei 1 proc. tiriamųjų diagnozuota miego apnėja. Ekskliudavus nutukimo ir kitų rizikos veiksnių įtaką rezultatams, mokslininkai nustatė, kad miego apnėjos varginamos moterys turėjo 3 kartus didesnę riziką patekti į intensyviosios terapijos skyrių dėl sunkių nėštumo komplikacijų, 5 kartus didesnę plaučių edemos, 3,6 karto didesnę stazinio širdies nepakankamumo išsivystymo riziką. Taip pat apskaičiuota, kad šioms moterims beveik 2 kartus dažniau buvo atliekama histerektomija gimdymo metu.

Mokslininkų teigimu, didelė problema yra ta, kad miego apnėja dažnai yra nediagnozuojama. Diagnozavus šią patologiją, būtina imtis visų priemonių miego sutrikimui koreguoti, nes, kaip rodo šio tyrimo rezultatai, miego apnėja iš tiesų sukelia nemažai pavojų nėščiosioms.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=203764

Komentarai išjungti.