Nutukę berniukai turi didesnę riziką susirgti storosios žarnos vėžiu

Nutukę berniukai turi didesnę riziką susirgti storosios žarnos vėžiu

Neseniai Danijoje atliktame tyrime mokslininkai nustatė, kad nutukę ar antsvorio turintys berniukai turi kur kas didesnę riziką susirgti storosios žarnos vėžiu suaugę. Sumažinus kūno svorį iki normalaus, minėta rizika tampa tokia pati kaip ir bendrosios populiacijos.

Jau ankstesniuose tyrimuose pastebėta, kad nutukę vaikai turi didesnę riziką susirgti storosios žarnos vėžiu suaugę, tačiau trūko duomenų, ar svorio normalizavimas gali padėti pagerinti prognozę. Dar kartą paanalizuoti šią problemą nusprendė mokslininkų komanda iš Kopenhagos (Danija).

Neskaitant odos vėžio, storosios žarnos vėžys yra trečia pagal dažnį onkologinė liga Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir kitose išsivysčiusiose pasaulio šalyse. Vien JAV 2017 metais buvo diagnozuoti 95 tūkst. naujų storosios žarnos vėžio atvejų. Taigi skaičiai iš tiesų grėsmingi.

Neseniai atliktame tyrime mokslininkai peržiūrėjo daugiau nei 61 tūkst. Danijoje nuo 1939 iki 1959 metų gimusių vyrų medicininės dokumentacijos duomenis. Per 25 metus daugiau nei 700 tiriamųjų nustatytas storosios žarnos vėžys. Atlikę detalesnę analizę mokslininkai nustatė, kad berniukai, kurie turėjo antsvorio ar buvo nutukę būdami 7 metų, vos tapę suaugusiaisiais turėjo 2 kartus didesnę riziką susirgti storosios žarnos vėžiu, palyginti su berniukais, kurie visada buvo sveiko svorio. Jei vaikystėje nutukę vaikai iki pilnametystės normalizuodavo kūno svorį, storosios žarnos vėžio rizika sumažėdavo iki bendrosios populiacijos svorio.

Remdamiesi šio tyrimo rezultatais, mokslininkai teigia, kad apie nutukimo žalą reikėtų labiau susimąstyti ir vaikų ligų gydytojams. Diagnozavus nutukimą vaikui, reikėtų rekomenduoti visas priemones, padedančias normalizuoti kūno svorį. Nesiėmus reikiamų priemonių, nutukimas vaikystėje gali turėti neigiamų padarinių visą gyvenimą.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=203748

Komentarai išjungti.