Sveikas svoris – mažesnė migrenos išsivystymo rizika

Sveikas svoris – mažesnė migrenos išsivystymo rizika

Neseniai atliktame tyrime mokslininkai nustatė, kad gebantys išlaikyti optimalų svorį asmenys turi mažesnę migrenos išsivystymo riziką.

Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) migrena serga apie 12 proc. suaugusiųjų. Manoma, kad panašus ligos paplitimas yra ir kitose išsivysčiusiose pasaulio šalyse. Reikšmingą negalią sukeliančius galvos skausmus neretai lydi tokie simptomai, kaip galvos svaigimas, pykinimas, padidėjęs jautrumas šviesos ir garso dirgikliams. Mokslininkų komanda iš Džono Hopkinso medicinos universiteto Baltimorėje (JAV) neseniai atliktame tyrime nustatė, kad migrenos išsivystymo rizika gali priklausyti nuo kūno svorio.

Mokslininkų komanda atliko 12 tyrimų, į kuriuos iš viso buvo įtraukta apie 300 tūkst. asmenų, metaanalizę. Rezultatai atskleidė, kad nutukę asmenys turėjo 27 proc. didesnę riziką susirgti migrena, palyginti su normalios kūno masės asmenimis. Tuo tarpu nepakankamos mitybos asmenys turėjo 13 proc. didesnę riziką susirgti migrena, palyginti su normalios kūno masės asmenimis. Šioje metaanalizėje buvo laikoma, kad normali kūno masė yra tuomet, kai kūno masės indeksas (KMI) yra 18,5–25 kg/m2. Nutukę asmenys – tie, kurių KMI >30 kg/m2, nepakankamos mitybos – KMI <18,5 kg/m2.

Parengta pagal http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=202835

Komentarai išjungti.